از چهار گوشه دنیا

آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

ترکیه خواستار احترام یونان به قوانین بین المللی شد

وزیر دفاع ترکیه خواستار احترام یونان به حقوق بین الملل شد.

سفر هیئتی از اتحادیه اروپا به الحدیده یمن

هیئتی از مسئولان نهاد‌های اتحادیه اروپا، فرانسه و هلند از استان الحدیده یمن بازدید کردند.

قرنطینه‌شدن بیش از ۱۱ میلیون چینی در پی انتشار ویروس کرونا

مقامات چینی ۱۱ میلیون نفر از شهروندان شهر «ووهان» را برای جلوگیری از انتشار ویروس...

پیام مقتدی صدر درباره تظاهرات ضد آمریکایی عراق

رهبر جریان صدر عراق درباره تظاهرات ضد آمریکایی که قرار است فردا برگزار شود، پیامی...

پوتین و نتانیاهو درباره ایران با یکدیگر گفتگو کردند

رئیس‌جمهور روسیه با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی دیدار کرد که محور اصلی گفتگو‌های...
پنج شنبه, 03 بهمن 1398 ساعت 09:29

سومری‌ها از طریق تکنیک‌های آبیاری پیشرفته قدم‌هایی در راستای رام کردن طبیعت برداشته بودند و مسیر‌های تجاری آن‌ها به طول هزاران کیلومتر کشیده شده بود.
زندگی فقط یک مبارزه ناگزیر برای بقا نبود. انسان‌ها اوقات فراغتی برای تفریح داشتند و هنر و موسیقی بخش‌های مهم جامعه بودند.
سومری‌ها طبل‌هایی با پوست حیوانات و ساز‌های بادی با استفاده از شاخ و استخوان می‌ساختند. همچنین ساز‌های زهی می‌نواختند. چنگ سومری قدیمی‌ترین نمونه کشف شده از خانواده این ساز‌ها است.تا همین چند سال پیش ما فقط می‌توانستیم حدس بزنیم که موسیقی سومری‌ها چه صدایی داشته است. اما کشف‌های اخیر از احتمالا قدیمی‌ترین نُت موسیقی جهان پرده برداشتند که مبتنی بر یک مقیاس ۷ نُتی بوده است. این دو هزار سال پیش از زمانی بود که یونانیان باستان مقیاس موسیقی ۸ نتی را که پایه و اساس موسیقی غربی امروز است، ایجاد کنند.
یک لوح میخی دیگر پیدا شده که حاوی موسیقی یک سرود 3400 ساله است. این قدیمی‌ترین قطعه موسیقی نوشته شده تا کنون است. این قطعه توسط موسیقیدانان امروزی بازسازی شده و بعد از هزاران سال می‌تواند باز هم آن را شنید.

یکشنبه, 15 دی 1398 ساعت 16:54
روزنامه های امروز صبح جهان نیز ، نگاه نخست خود را به تشییع  و و داع سردار قاسم سلیمانی ، اختصاص دادند.
وداع با ژنرال 
فایننشال تایمز: رئیس جمهور ایران گفت :  آمریکا نه فقط امروز ، که در سال های در پیش نیز ، تاوان خواهد داد.
اشک ها در پیمان بستن برای انتقام ، در تشییع ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی ، نگاه نخست روزنامه انگلیسی گاردین است. مرگ بر آمریکا ، فریادی بود ، که در بغداد، به گوش آمد. روزنامه تلگراف هم نوشت : به هنگام تشییع ژنرال قاسم سلیمانی  ، در بغداد ، هواداران فریاد می زندند: مرگ بر آمریکا.
جاسی انسو تحلیل گر تلگرف می نویسد: تلافی ، هدف ممکن ایران ، در انتقام از آمریکا است.
روزنامه ایندیپندنت: ایران ، به آمریکا هشدار داد ، انتقام ، خواهد گرفت.
هایت دولتمرد انگلیسی گفت : ترامپ ، با این ترور ، دست به خطای بزرگ زد.
فایننشال تایمز : ترور قاسم سلیمانی ، مثل کودتای آمریکایی در 1953 در ایران بود.
روزنامه های فرانسه هم نگاه نخست خود را به آئین تشییع در بغداد ، اختصاص داده اند. ایران – آمریکا ، در خطر درگیری خانمانسوز عنوان نخست روزنامه لوفیگارو است: پارلمان عراق ، درصدد است در لایحه ای خواستار خروج نیروهای آمریکایی از آن کشور شود.
روزنامه لوموند: پس از ترور ژنرال سلیمانی ، ایران در صدد احقاق حق خود است. خونخواهی. اسرائیل در هراس از تلافی ایران است. ایران ، در فکر تلافی است.
لیبراسیون: ترامپ ، جنگ علیه ایران را آغاز کرد. چهارم ژانویه ، روز ملی عملیات. عملیاتی از سوی پنتاگون و دولت آمریکا. خاورمیانه ممکن است علیه تداوم این جنگ و آمریکا به پا ایستد.
نگاه روزنامه های اسپانیایی:
 ال پایس نوشت : عراق ، برای وداع با ژنرال قاسم سلیمانی و  ابومهدی مهندس، به خیابان های بغداد آمد. پرچم های احزاب مسلح شیعه و مردم سیاه پوش ، در کنار رودخانه فرات ، فریاد می زدند: انتقام ، انتقام و مرگ بر آمریکا.
ال موندو روزنامه دیگر اسپانیایی نوشت : آتشی که ترامپ ، در عراق و ایران ،  شعله ور کرد. رقیبان سیاسی عراقی ، برای راندن نیروهای آمریکایی از کشورشان ، متحد  شدند. تنش و خطر ، در میان نیروهای اسپانیایی در عراق و لبنان ، حاکم شد، زلزله ای که با ترور ژنرال ایرانی ، به پا شد. پس لرزه های آن ، تا سال های آینده می پاید.
روزنامه های آمریکایی :
 یو اس ای تودی : متحدان  آمریکا می گویند‌، تصویری مبهم ، در پشت حضور و تصمیم ترامپ ، در حمله هوایی به ژنرال ، دیده می شود. یو اس ای تودی می نویسد ، آمریکا ، سال هاست که در تعقیب ژنرال سلیمانی بود. 
وال ستریت جورنال هم نوشت :  یک حمله هوایی ، آمریکا را به چهارراهی پرخطر ، در خاورمیانه کشاند.
واشنگتن تایمز ، سیاستمداران، ترامپ را برای عدم اطلاع رسانی درترور ژنرال سلیمانی ، محکوم کردند. چاک شومر ، سناتور نیویورک ، گفت ترامپ ،نیاز به تایید کنگره ، برای جنگ با ایران داشت. 
نیویورک تایمز هم نوشت: هزاران سوگوار در محکومیت ترور خشونت بار  فریاد زدند: انتقام ، در پیش است.
لس آنجلس تایمز : کسی باور نداشت ، ترامپ برای اجرای عملیات ترور ، صحه بگذارد.
شنبه, 14 دی 1398 ساعت 12:32

شهادت برجسته  ترین فرمانده نظامی و  هراس دشمنان در جهان

تمامی روزنامه های جهان ، عنوان نخست خود را اختصاص به شهادت سردار قاسم سلیمانی داده اند.

 صفحه نخست گاردین، را عکسی از موج جمعیت در سوگ نشان می دهد : تهران سوگند خورده است ، انتقام خواهد گرفت. اکونومیست :ایران عهد بسته است ، انتقام می گیرد. شلیک به برجسته ترین فرمانده د ر ایران که پیامدهای بنیادین در منطقه خواهد داشت.

ایندیپندنت نوشت: ژنرال سرسخت که سبب هراس دشمن و ستایش بی امان  در خانه بود.

فایننشال تایمز : برجسته ترین رهبر نظامی ، قاسم سلیمانی ، هدف حمله هوایی آمریکا بود. خاورمیانه ، واکنش سختی در پی آن خواهد داشت.

روزنامه فرانسوی لوفیگارو: آمریکا در انزوا است و اسرائیل در هراس از تلافی ، اقدام بسیار پرخطر ترامپ. صاعقه ای که ایران را به انتقام کشاند. روزنامه دیگر فرانسوی لوموند ، با عکسی از پرچم  صد پاره آمریکا ، در دست های آدم های خشمگین در ایران، نوشت‌: خشم  ایران در برابر خشونت های آمریکا ،از سال 2018 آشکار بود. لوموند نوشت : پس از حمله هوایی و ترور ، از سوی آمریکا ، ایران ، یکپارچه ، متحد است. قاسم سلیمانی ، معمار قدرت ایران بود. فرمانده مقتدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بود.

عکس پرچم های آمریکا  در آتش و ایران در سوگ ، درصفحه نخست روزنامه گاردین آمده  است، با این نگاه ، جمهوریخواهان در آمریکا ، در ستایش این تروراند. و دموکرات ها ، تدبیر آن ها را در مورد پرسش قرار دادند. خوانخواهی علیه آمریکا ، در زمان و مکان مناسب در آینده. با ترور قاسم سلیمانی ، نشان دهنده شخصیت ترامپ است. تروری که عواقب آن ،‌دامنگیر ترامپ خواهد شد. روزنامه گاردین آن گاه نگاهی دارد به آن چه ممکن است در آینده ، رخ بدهد. به نوشته گاردین پیش بینی آن دشوار است.

روزنامه اسپانیایی ال پایس همراه با عکسی از آتش با شلیک دو موشک به کاروان فرماندهان نظامی نوشت: ایران ، به حرکت در آمد. موج انتقام  در راه است. ال پایس نوشت :نیروی های نظامی اسرائیل در وضعیت اضظراری قرار گرفتند. آمریکا ، خواستار خروج فوری آمریکائیان از عراق شد. ال موندو روزنامه دیگر اسپانیایی هم  نوشت : حالا ، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ تهدید یک درگیری غیرقابل پیش بینی ... .

ال موندو نوشت : ژنرال قاسم سلیمانی تدبیرگر  برجسته نظام بود.

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو