از چهار گوشه دنیا

آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

رکوردزنی آمار روزانه مبتلایان به کرونا در فلوریدا

ایالت فلوریدا با ثبت ۱۵ هزار و ۳۰۰ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا، در...

وزارت امور داخلی نوار غزه: شبکه العربیه افکار عمومی را گمراه و دروغ پراکنی می...

وزارت امور داخلی نوار غزه خبر شبکه سعودی العربیه در مورد بازداشت تعدادی از فرماندهان...

کاخ سفید برای بازگشایی مدارس اقدام پیشگیرانه‌ انجام نمی‌دهد

رویترز طی گزارشی ضمن اشاره به اصرار کاخ سفید در بازگشایی مدارس در فصل پاییز،...

استقرار پهپاد‌های جاسوسی آمریکا در استونی

نیروی هوایی ارتش آمریکا تعدادی پهپاد را با هدف عملیات جاسوسی در یک پایگاه هوایی...

درگیری در مرز‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از درگیری در مرز‌های این کشور با ارمنستان خبر داد که...
شنبه, 21 تیر 1399 ساعت 15:39

دارن و دارل رابرتز، دو برادر دوقلویی سیاه اند که در لندن به دنیا آمده اند، باید از انگلیس خارج شده و به دو کشور متفاوت ، که هرگز ندیده اند ، بروند. آن ها، 24 ساله اند. در لندن به دنیا آمده و هرگز از انگلیس خارج نشده اند. انگلیس آن ها را راهی دو کشور در کارائیب کرده است. جایی که می گویند ، نه خویشاوند نزدیکی دارند و نه خانواده ای. قانون مهاجرت انگلیس این را گفته است.
با رسیدن میزان ابتلای جهانی به ویروس کرونا به بیش از دوازده میلیون مورد، ملبورن ، در استرالیا،دلنگران ، محدودیت قرنطینه را در شهر، اعمال کرد.
-در کاتالونیا، زدن ماسک ، اجباری شد.
-با آن که موارد ابتلا در آمریکا، به سه میلیون تن رسیده است، ترامپ، مدعی است، آمریکا، در این مورد، در جایگاه خوبی قرار دارد.
- در شیلی سه هزار معدن کار، مبتلا به ویروس کووید 19 شدند. ال موندو.

- لوفیگارو می گوید: دولت تازه فرانسه، گردش به راست دارد؟ درست است. دولت امانوئل مکرون، با انتخاب وزیران تازه، رو به راست گرایی زده است. حتی اگر انکار کند.
- امانوئل مکرون ، مردان مورد اعتمادش را در بخش های کلیدی گذاشت.
- آمریکا با بیش از سه میلیون مورد ابتلای به ویروس کووید 19 رکورد زد.
آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان، بودجه اتحادیه اروپا را ترمیم کرد. اتحادیه، پا به جاده فدرالیسم گذاشت.
-ترامپ بر اساس قانون اساسی تا 20 ژانویه، رئیس جمهوری است، اگر به خاطر همه گیری ویروس کرونا، انتخابات به تعویق بیفتد، آمریکا، بدون رئیس جمهوری، خواهد بود.

پنج شنبه, 19 تیر 1399 ساعت 08:44

*یک سیاه چاله ، هنگامی پدید می‌آید،  که یک توده انبوه فضایی، آن قدر بزرگ می شود ، که چاهی عظیم و بی انتها از جاذبه را شکل بدهد، که هیچ چیز حتی نور، نتواند از چنگ آن فرار کند. این چاه، که چون توپی عظیم و سیاه است ، همچنان راز آمیز می ماند. هیچ چیز از درون آن بیرون نمی آید. اگر این سیاه چاله، تنها باشد ، بر اساس نظریه نسبیت، ماده‌ای با غلظت نامحدودی است که در فیزیک معنایی ندارد و اکنون خبر از برخورد دو سیاه چاله می‌آید.

*دو سیاه چاله عظیم، در دور‌های فضا،به نظر می‌آید،  با یکدیگر برخورد کرده باشند. برخورد این دو ، سبب جاری شدن گدازه های بی کران در فضا شده است. دانشمندان می‌گویند، روشنایی آمده به زمین، می تواند حاصل این برخورد عظیم و بی کران آسمانی باشد.دانشمندان می گویند: صدای زایش سیاه چاله های آسمانی می آید.

*هیجده کشور اروپایی، اپلیکیشنی را بر گوشی‌های تلفن همراه شهروندان نصب می کنند، که صاحبان تلفن را از وجود افراد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ در آن حوالی باخبر می کند. خبر از آدم هایی مبتلا می دهد که در فاصله دو متری آن ها هستند. فرانسه، اپلیکیشنی متفاوت و خاص خود را در این مورد  دارد. اطلاعات، بدون اطلاع به دیگران، حتی مقام‌های شهری از این هشدار، بر روی گوشی تلفن می آید. آلمان و دانمارک، پیش از این، صاحب این امکان بوده اند. باید در عمل دید که تا چه حد این «آپ»، کارایی دارد.

*اوستئو کالسین، پروتئینی غنی و سرشار، در استخوان انسان است. راز ماندگاری استخوان است. هورمونی است که در استخوان تولید می شود. دانشمند جوان، جرارد کارسینی در اواخر دهه ۱۹۹۰ با شناخت این پروتئین، نام خود در جهان دانش، ماندگار ساخت. اوستئو کالسین، سرشار از پروتئین در استخوان های انسان است. اکنون دانشمندان می گویند: این هورمونی است که استخوان ها، تولید می کنند و می تواند مانع زوال ماهیچه ها و حافظه انسان به سبب سالخوردگی بشود.

*در پارک های سنگاپور، گردشگران روبات‌های سگ زردی را می‌بینند که مجهز است  به دوربین ها ، حسگرها و تجهیزات بی‌شمار دیگر که اخطارهای ضبط شده را با دیدن تخلف یا عدم رعایت فاصله ها به سبب همه گیری ویروس کووید ۱۹ ، پخش می‌کند. در انگلیس هم، یک روبات که بیش تر به یک کشتی فضایی پر شباهت است، غذاهای سفارشی را تحویل می دهد. روباتی با شش چرخ، روباتی که با سرعت شش کیلومتر در ساعت حرکت می کند. در زمان قرنطینه ، این روبات، خریدهای کارکنان وزارت بهداشت انگلیس را انجام داده، تحویل خانه ها می داد.

*روبات های ضد عفونی کننده، اتاق بیماران ساخته دانمارک، در بیمارستان‌های چین، در چرخش اند. ماشین‌هایی، با چراغ‌های قدرتمند «یو وی» ، که همه میکرو آرگان‌ های فضای آلوده را از بین می‌برند. کاربرد «یووی» موثر، اما پرخطر برای انسان های نزدیک به آن است. روبات‌ها ، آگاه از وظایف خود ، با ترک پزشکان و پرستاران و بیماران ، اتاق را ضدعفونی می کنند. روبات های «زورا» هم، با تب سنجی و شناسایی، کسانی را که ماسک بر صورت ندارند، هشدار می‌دهند. این روبات ها، قادر به تحویل دارو در مناطق آلوده به کرونا یا ویروس های دیگراند.

چهارشنبه, 18 تیر 1399 ساعت 15:04

*تیان وِن، به چینی یعنی پرسش آسمانی، این نام سفینه ا‌ی است شامل یک مدار پیما، یک خودروی سیاره ای و یک سیاره نشین، که در همین ماه، راهی مریخ، سیاره سرخ خواهد شد. نام «تیان وِن» از شعر بلندی به همین نام از «کویوآن»،بزرگ ترین شاعر باستانی چین، برای سفینه چینی وام گرفته شده است. ژاپنی ها هم سفینه هوپ یا امید را به سوی مریخ می فرستند و ناسا آمریکن مارس را. قرار بود، اروپا هم سفینه ای  را به آن سو بفرستد که به دوسال دیگر موکول شد.

*راهی شدن سه سفینه، به سوی مریخ باز هیجان کشف سیاره سرخ را تشدید کرد و سیاره را باز در کانون توجه جهان گذاشت. همه این ها، رویای ایان ماسک میلیارد دلباخته ابر فن آوری را واقعیت نمی بخشد. او در پی آن است که جای این روبات های کاوشگر، انسان را، راهی سیاره سرخ بکند. مریخ، نخستین هدف دانشمندان برای راهی کردن انسان به آن است سیاره دیگری، در این تیررس نیست.

*شگفت‌انگیز است هنگامی که می‌بینیم، مارهای پرنده، برای پرواز، ناگهان، شکل بدن خود را تغییر می دهند. با این تغییر بدن، آن ها، آمادگی پرواز دارد. مثل یک موج، وول خورده، پرواز می‌کند. مار پارادایس گونه ای مار پرنده است ، که در مالزی، زندگی می‌کند. پرواز آن ها به آسانی، از درختی، به درخت دیگر، در فاصله چندین متر شکل می‌گیرد. طبیعت شناس مالزیایی از پنج گونه مار پرنده می‌گوید.

*دانشمندان برای نخستین بار، درون یک سیاره را دیدند. این کشف، به پژوهشگران ، این امکان را می‌دهد ، که بتوانند از چگونگی پدید آمدن عالم باخبر شوند. درون این سیاره، به تنهایی به اندازه سیاره نپتون است. که به نظر می‌آید مثل دو سیاره همسایه، متشکل از انبوه گاز باشد. خالی از جو گازی. این یک فرا سیاره است، که درون خود را به جهانیان آشکار کرده است و این امکان شناخت ترکیبات تشکیل دهنده سیاره و درون سیاره را می دهد.

*این سیاره ، گرداگرد ستاره‌ای چون خورشید ما ، می گردد. سیاره ای در فاصله 730 سال نوری که با معیارهای فضایی ، به گونه‌ای همسایه دیوار به دیوار ما است. بسیار نزدیک به ستاره اش می چرخد و هرسال آن ۱۸ ساعت است. و حرارت سطح آن یک هزار و پانصد درجه سانتیگراد است. سیاره ای که «توی 849» نام گرفته است. سیاره چند برابر، سنگین تر از زمین است. با این همه ، اندازه آن سه برابر زمین ما است ساخته از آهن، صخره های سنگی و آب البته کمی هیدروژن و هلیوم.

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو