از چهار گوشه دنیا

آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

اردوغان خواستار اصلاح ساختار شورای امنیت شد

رئیس جمهور ترکیه طی اظهاراتی تاکید کرد که ساختار شورای امنیت در برابر چالش‌های کنونی...

لاوروف: آمریکا درک نمی‌کند که از سرگیری تحریم‌ها علیه ایران غیرممکن است

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد آمریکا درک نمی‌کند از سرگیری تحریم‌های شورای امنیت علیه...

هشدار به دولت انگلیس درباره موج دوم کرونا

پزشکان در انگلیس هشدار دادند چنانچه دولت این کشور به سرعت برای مقابله با موج...

بیانیه ترامپ درباره اعمال تحریم‌های جدید این کشور علیه ایران

رئیس جمهور آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که کاخ سفید علیه ۲۷ نهاد و فرد...

چین: توسل آمریکا به مکانیسم ماشه فاقد وجاهت قانونی است

سخنگوی وزارت خارجه چین ادعا‌های آمریکا برای از سرگیری تحریم‌های بین المللی علیه ایران را...
دوشنبه, 31 شهریور 1399 ساعت 11:21

آب و قایق مینیاتوری در یک حوضچه ضد جاذبه. تجربه ای که روس ها در دهه پنجاه میلادی داشتند و اکنون پژوهشگران فرانسه، دست به آن می زنند: مایعاتی که از زمین ، به هوا، پرواز می کنند و جاذبه معکوس را نشان می دهند. یک قایق، که وارونه در زیر آب ، حرکت می کند. غرق نمی‌شود و جاری است. آن چه که خلاف قانون جاذبه ،در زمین عمل می کند. آبی که در هوا جاری است و شناگران زیر آن اند. به نظر، یک لطیفه می‌آید، اما این تجربه در مدرسه عالی فیزیک و شیمی صنعتی، در پاریس سرگرفت. آن چه که در نشریه عملی «نیچر»آمده است. بازی یا جاذبه زمین و وارونه کردن آن.

*در برلین هزاران تن به خیابان ها آمدند. معترضان، از اتحادیه اروپا خواستار پذیرش پناهجویان، از لس بس یونان شدند.
* انتخاب قاضی جانشین روت گینزبورگ، بهانه مناقشه رقیبان انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا شده است. جو بایدن می‌گوید، جانشین او بعد از انتخابات ،تعیین شود.
* ده‌ها هزار تن در بلاروس ، باز در خیابان هایند. آینده بلاروس، در ابهام است.
*در مینسک و شهرهای بزرگ دیگر، خیابان‌ها، در تسخیر معترضان به لوکاشنکویند.

رصدخانه «گرین نیک»در غرب ویرجینیا، که به سوی فضا در جست و جوی یافتن بیگانگان است، چیزی نیافته است. دانشمندان، دست خالی ، از این جست و جوی فضایی آمده‌اند. دانشمندان با طرح شنیداری خود دریافتن صدای بیگانگان در فضا ، هیچ نشانه‌ای از بیگانگان نیافته اند. در یک هزار و سیصد و یبست و هفت ستاره ، نشانه ای از تمدن شنیده نشد. آن ها، در فضا، نشانه‌ای از زندگی هوشمند، ندیدند.

*حالا دانشمندان چشم به سیاره مشتری دارند. عکس های تازه از سیاره ، نشان می دهد ، که توفانی در آن سر گرفته است.
*ماشین صادرات چین، غرش کنان، به روزهای عادی زندگی بازگشته است.
* خاورمیانه و آمریکا ،مردان قدرتمند، برای عصر بعد از ترامپ، در رقابت اند. رهبران کشورهایی که بر پیروزی ترامپ سرمایه گذاری کرده بودند، اکنون رو به جو بایدن آورده‌اند. پیروزی او را دور از انتظار نمی بینند.

*جو بایدن، ترامپ و جمهوری‌خواهان را به سوء استفاده از قدرت، متهم کرد. مرگ روت گینزبورگ، رقابت‌های انتخاباتی را در آمریکا لرزاند.
* از آن سو تام کاتن، سناتور جمهوریخواه می گوید، مدتی است، دموکرات‌ها در خیابان های آمریکا ، دست به شورش می زنند.
*در آمریکا ، یک قاضی، تعطیل کردن اپلیکیشن‌های وی‌چت و تیک توک به دستور ترامپ را لغو کرد. او ترامپ را به چین هراسی ،متهم کرد.
*در فرانسه، انجمن بهداشت همگانی، می‌کوشد با اعمال مقررات و پروتکل های بهداشتی، مدارس را باز نگاهدارد. مدارس و ارتباط دانش آموزان ، کابوس فرانسویان شده است.

یکشنبه, 30 شهریور 1399 ساعت 10:54

این ویروس جهشی ، با این عنوان گزارش علمی گاردین می‌گوید آیا باید نگران تغییرات و جهش سارس کاو 2 بود؟ دانشمندان ، ویروس را دنبال می‌کنند و شاهد جهش های اساسی در آن هستند، اما می گویند، به نظر هراسناک نمی آید آن ها چشم از ویروس، برنمی دارند، که عامل کرونا است. می‌گویند، جهش آن به اندازه جهش ویروس آنفولانزا و ایدر نیست. و  این، خبر خوش برای تولید واکسن و درمان آن است البته هر چیزی هم ممکن است رخ بدهد. دانشمندان از لحظه پدید آمدن ویروس، هزاران تغییر در آن دیده اند که به دقت نظاره و دنبال می‌ کنند. دانشمندان می گویند، با وجود افزایش عفونت ها، مرگ و میر حاصل از آن ها، کاهش یافته است.

*آغاز شکننده مذاکره میان یونان - ترکیه . پاریس و آتن در برابر تناقص گویی های اردوغان ، محکم ایستاده اند.

*تیک توک و وی چت، آپ ها چینی و محبوب آمریکا، از امروز در آمریکا تعطیل اند. ترامپ، مدعی است ، این ها ، مخل امنیت ملی آمریکایند. منتقدان می گویند: چنین چیزی نیست.

* ناوالنی، ناراضی روس، که در آلمان بستری شده است، اکنون بدون عصا ، راه می رود ،می گوید: تا بهبودی کامل، زمان درازی در پیش  است.

* نخستین گام به سوی دموکراسی ،در تایلند. هزاران تایلندی ، علیه حکومت و پادشاهی ، به خیابان‌ها آمدند. نخستین گام تاریخی در تایلند.

*مرگ قاضی دیوان عالی ، فرصتی است برای جدال رقیبان انتخابات رئیس جمهوری آمریکا. مرگ روث گینزبرگ یک خلا قدرت را  نشانه می رود.

*وال ستریت جورنال: مرگ گینزبرگ جنگ تلخ انتخاب جانشین را در پی دارد.

*لس آنجلس تایمز : جو بایدن می گوید آمریکا باید رئیس جمهوری انتخاب کند که بتواند جای  گینزبرگ را پر کند.

*نیویورک تایمز، آمریکا، قاضی ای بلند مرتبه در تاریخ را از دست داد.

لوفیگارو  روزنامه فرانسوی، در آمریکا  رئیس جمهوری سقوط می‌کند ، کنگره ، معلق می شود ، اتفاقی نمی افتد. اما با دیوان عالی فاسد باید در انتظار هرج و مرج و جنگ داخلی بود .دیوان عالی می‌تواند علیه تصمیمات ایالت ها و  دولت فدرال، اقدام کند. این است قدرت دیوان عالی در آمریکا.

ویروس کرونا،در هر نقطه از جهان متفاوت است حتی در سواحل شرق و غرب آمریکا هم. از ویروس‌های اروپا یا آسیا. ویروس کرونا، در آفریقا ، متفاوت از همه است، از این رو عفونت‌ها در آن جا، ملایم است گزارش سازمان بهداشت جهانی می گوید : مرگ و میر حاصل از ویروس کووید ۱۹ در آفریقا، کم تر از دیگر نقاط جهان است.

 اما خبر خوش این است که تغییرات ویروس کووید ۱۹ در برابر واکسن های تولید شده، تا به امروز، اثر نداشته است. دانشمندان می گویند، تغییرات ویروس آن چنان آسیب رسان نیست ، که در آنفولانزا و ایدز است.

شنبه, 29 شهریور 1399 ساعت 10:05

*به نظر می‌آید آلمان پس از سی سال اتحاد، هنوز دوپاره است: شرقی و غربی. شکاف بین این دو، کاملا آشکار است. بررسی تازه، در سالگرد سی‌امین سال اتحاد دو آلمان نشان می‌دهد ، در شرق ، هنوز با آلمان‌ها ، به عنوان شهروند درجه دو نگاه می‌کنند. اختلاف های بسیار در زندگی و رفتار میان شهروندان دو بخش آلمان، دیده می‌شود. در این میان سطح پرداخت ها، حقوق و مزایا، میان دو آلمان بسیار متفاوت اند.سی سال پیش دیوار جداساز دو آلمان شرقی و غربی فروریخت. دیواری که چهل و یک سال، دو آلمان را از هم جدا ساخته بود.

*هرتسبرگ، نخستین انسانی بود، که یک خودروی خودران، او را زیر گرفته، کشت. حادثه‌ای در آریزونا در دو سال پیش. دادگاه مدیران شرکت خودران -اوبر-را مسئول و متهم به قتل کرد. پس از آن دادگاه، رافائل واسکوئر،راننده کمکی را که مراقب خودران بود، متهم دانست. دادگاه می‌گوید او بی مبالاتی کرده، صفحه نمایش را ندیده است. -نگاه نکرده است- خودران با سرعت ۴۰ مایل در ساعت، دوچرخه سوار را به اشتباه، زیر گرفته بود. و این نقص خودروهای خودران است که می‌خواهند با به کار گرفتن آن ها، جاده ها را ایمن بسازند.

*خودروی خودران ولوو، نتوانسته بود ، هرتسبرگ  را به عنوان یک عابر دوچرخه سوار تشخیص داده، زیر گرفته بود. نرم افزار خودرو، نتوانسته بود، به موقع ، به مرکز کنترل درباره گذر دوچرخه سواراطلاع بدهد. به طور معمول، در این مواقع باید راننده کمکی، اقدام کند، که سرگرم بازی با تلفن همراه بود. دادگاه، تا زمستان آینده، اعلام تنفس داد. هنوز آشکار نیست قاتل راننده کمکی است، یا خودروی خودران؟

*رئیس کمیسیون اروپا، در سخنرانی خود، نخست به حزب حاکم لهستان تاخت. تندترین انتقاد از حکومت لهستان داشت. «اورسولا فن در لاین» گفت: لهستان، منطقه آزاد از انسانیت است. این کشور جایی در اتحادیه اروپا ندارد. این نخستین سخنرانی او، پس از انتخاب به عنوان رئیس کمیسیون اروپا بود. نه برای حزب و نه برای لهستان، جایی نیست. از سوی دیگر رهبران اتحادیه اروپا ، هفتصد و پنجاه میلیارد یورو، برای مبارزه با کووید ۱۹ هزینه می‌کنند.

*ایران ، در آستانه موج سوم همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ است. این در حالی است که مبتلایان به کرونا در جهان ، از مرز سی میلیون تن گذشت. مبتلایان در ایران از روزی سه هزار تن گذشت.

*سازمان ملل درباره بلاروس می‌گوید، پرده آهنین دیگری در اروپا، پایین خواهد آمد.

* نیکولا سارکوزی، پس از پایان دوران رئیس جمهوری فرانسه، پا به دنیای سیاست نگذاشت ، اما امروز می‌گوید، سایه او بر سر انتخابات ها در دولت امانوئل مکرون، حس می شود.

*نگاه روزنامه های آمریکا؛ آمریکا، از روز یکشنبه، به سبب حفظ امنیت ملی، تیک توک و وی‌چت ، اپلیکیشن های چینی محبوب جوانان آمریکایی را ممنوع می‌کند.

* ترامپ، در گشایش موزه اسناد ملی ، به گرایش چپ در آمریکا، تاخت. که این جنبش تندرو،در مدارس نفوذ کرده است.

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو