از چهار گوشه دنیا

آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

بازنگری محمد بن سلمان در طرح چشم‌انداز ۲۰۳۰

ولیعهد سعودی در بررسی میزان پیشرفت‌های طرح چشم‌انداز ۲۰۳۰، از نتایج به دست آمده تاکنون...

میشل عون: لبنان از این مرحله دشوار عبور خواهد کرد

رئیس‌جمهور لبنان در نشستی مشترک با ژنرال انگلیسی، درباره آینده لبنان و گذر این کشور...

برگزاری انتخابات در الجزایر در سایه اعتراضات مردمی

پس از ده ماه اعتراضات بی‌سابقه و گسترده مردمی در الجزایر، قرار است امروز در...

انتخابات انگلیس در سایه برگزیت

بر اساس شواهد موجود، چشم‌انداز انتخاباتی انگلیس به شدت تغییر کرده و این کشور در...

مقام آمریکایی: تا زمانی که لبنان اصلاحات لازم را انجام ندهد، کمک مالی به بیروت...

مقامات غربی پس از نشست پاریس که برای کمک به دولت لبنان برگزار شده بود،...
دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 08:21

از هر پانصد نفردر جهان ، یک نفر شش انگشتی است. این پدیده ، ریشه ژنتیکی دارد. و از نارسایی شکل گیری انگشت های دست ، پدید می آید. وجود انگشت ششم ، نامعمول است.و یک دست شش انگشتی ها ، تندتر و چابک تر است، ماهیچه ها بیش تر وبخشی ویژه در مغز ، در حرکت های انگشت ششم ، اثر گذارند. دانشمندان برای نخستین بار بر این پدیده که آن را پر انگشتی می خوانند ، دست یه پژوهش زدند. یک گروه پژوهشی جهانی در این راه کار می کنند.

انگشت ششم  بین انگشت های شست و اشاره است و چابکی بیش تر به دست می دهد.مثلا صاحب دست شش انگشتی می تواند ، با همان یک دست ، بند کفش خود را ببندد. جدا از این توان ، شش انگشتی ها ، صاحب مهارت های دیگر با آدم های معمول اند. توصیه این پژوهشگران‌، این دست که در ساخت روبات ها ، به این پرانگشتی توجه و ساخته شود. بخشی از مغز انسان ، درگیر حرکت های انگشت ششم اند.در این پژوهش، مادر و پسری هم بودند ، که هردو ، شش انگشتی هستند.

یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 08:49

دانشمندان می گویند: انقلابی در سلسله اعصاب در راه است. دانشمندان به طرح هایی می اندیشند ، که انسان ها ، بتوانند در ارتباط ذهنی یا اندیشه خوانی ، با هم  باشند ، تله پاتی. دانشمندان در اندیشه طرحی هستند ، که با کاشت یک قطعه در مغز انسان ، او را قادر به ارتباط ذهنی و خواندن اندیشه دیگران می کند. مبادله اندیشه با هم و سهیم شدن در تفکر یکدیگر. آن ها می گویند ، جهان ، آماده یک انقلاب در فناوری در کاشت ، در مغز انسان باشد. ارسال سیگنال هایی دیده نشده برای یکدیگر از راه ذهن آدمی.

چهارشنبه, 13 آذر 1398 ساعت 09:21

پژوهش تازه می گوید : نیم کره های مغز چپ دست ها، در ارتباط با زبان قوی تر  و صاحب قدرت بیش تری هستند.از نظر احساسی آن ها، کم تر کمبود دارند آن ها کم تر دچار نگرانی و دلواپسی می شودند. تا سال ها ، تصور می شد ، که چپ دست بودن ، یک ضعف است ، حال آن که امروز ، دانشمندان می گویند ، برتری آن ها ، دربسیاری از مسائل ، اثبات شده است.

سرانجام  ، مزایای چپ دست بودن ، اثبات شد. صفحه دانش روزنامه گاردین ، از یافته های پژوهشگران از مزایای چپ دست بودن می نویسد: بررسی های تازه نشان می دهد  : مغز چپ دست ها ، در یادگیری ، به ویژه واژه ها ، ماهرتر است. این از جمله استعدادهای دیگر چپ دست ها است. در این پژوهش تازه گفته شد. چپ دست بودن ، حاصل یک توان در ژن آدمی است. آن ها کم تر دچار بیماری پارکینسون یا لرزش و ناتوانی عضلات می شوند. این یافته حاصل پژوهشی است بر هزاران اسکن مغز و صدها هزار ژن.

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو