از چهار گوشه دنیا

آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

واکنش‌های مقامات جهان به اقدام غیرقانونی ترامپ درباره بلندی‌های جولان

مقامات برجسته جهان اقدام رئیس جمهور آمریکا درباره وضعیت بلندی‌های جولان اشغالی را غیرقانونی دانستند.

مقام آمریکایی: چین کاستی‌هایی در اجرای تحریم‌های کره شمالی دارد

یک مقام ارشد آمریکایی گفت پکن کاستی‌هایی در اجرای تحریم‌های کره شمالی دارد.

ونزوئلا: مشاور بازداشت شده گوآیدو بخشی از یک گروه تروریستی بود

وزیر کشور ونزوئلا اعلام کرد مشاور بازداشت شده رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا بخشی از یک...

شلیک موشک زلزال ۱ به محل تجمع مزدوران سعودی

نیرو‌های یمنی یک موشک از نوع زلزال ۱ را به محل تجمع مزدوران سعودی شلیک...

۵۵ کشته و زخمی در تیراندازی‌های ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا

۶۵ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است که...
دوشنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 12:46

گفته می شود مواد ارگانیک و آب موجود بر سطح سیارک ریوگو، متعلق به بیش از چهارونیم میلیارد سال پیش یعنی زمان زاده شدن منظومه خورشیدی ما. شلیک به سوی سیارک، یکی از ماموریت های کاوشگر است که می تواند منجر به کشف های تازه در علم و دانش سیارات شناسی باشد. کاوشگر ده گرم از مواد موجود برسطح سیارک را جمع آوری می کند. آن را ابزاری با نام sampler horn جمع آوری می کند. کاوشگر در سال 2020 پس از طی سفری سه میلیارد مایل به زمین بر می گردد.

دوشنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 12:42

یک سفینه فضایی ژاپنی، توانست بر سیارک پرسرعت، در سیصد میلیون کیلومتری زمین بنشیند. به امید آن که نمونه هایی از خاک و سنگ آن را به زمین بیاورد. کاوشگر هایابوسای 2 بر سیارک ریوگو فرود آمد. پیش از فرود، کاوشگر، بر سطح سیارک، شلیک کرد و فرودی دلخواه را انجام داد. گفته می شود، سیارک ریوگو، حاوی مقادیر بسیاری از مواد ارگانیک و آب است، که اطلاعات درباره آن، راهی زمین خواهد شد.

دوشنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 11:10

آن را فارآوت خواندند. یک جرم آسمانی در فرادست های منظومه خورشیدی ما. یکصدو چهل برابر دورتر از فاصله زمین ما با خورشید است. این جرم تازه کشف شده آسمانی، دورترین جرم در منظومه خورشیدی ما است. آن را سیاره نهم هم می خوانند. توده ای ده برابر زمین ما. سیاره نهم، صاحب گرانشی خارق العاده هم هست، برتر از سیاره های کوتوله و جرم های آسمانی دیگر .دکتر سکات شپارد از موسسه علوم کارنگی در واشنگتن دی سی، که همراه با گروه ستاره شناس اش، آن را کشف کرده است می گوید: سیاره نهم فارآوت بسیار راز آلود است. سیاره نهم، بسیار باریک است برلبه منظومه ما، تا آن جا که قادر به دیدن ان هستیم. چیزی درباره مدار آن هم نمی دانیم. تنها چیزی که در حال حاضر می دانیم این است، که سیاره نهم بسیار بسیار دور از منظومه خورشیدی ما است.

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو