از چهار گوشه دنیا

آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

بلینکن مدعی حمایت از دموکراسی در ونزوئلا شد

وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با سردسته مخالفان ونزوئلا ادعای حمایت از حقوق مردم این...

رئیس جمهور ارمنستان با مخالفان دیدار می‌کند

رئیس جمهور ارمنستان برای دیدار با مخالفان این کشور موافقت کرد.

اولیانوف: ارائه قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام یک اقدام سیاسی پرمخاطره است

دیپلمات ارشد روسیه تلاش تروئیکای اروپایی برای ارائه قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام را اقدام...

معرفی ریاست دفتر بودجه دولت آمریکا، چالشی برای بایدن

با جنجال‌برانگیز شدن معرفی شخص مورد نظر رئیس‌جمهور آمریکا برای ریاست دفتر برنامه و بودجه،...

آمار جدید شیوع کرونا در جهان/شمار قربانیان در آمریکا به حدود ۵۳۰ هزار نفر رسید+جدول

سازمان جهانی بهداشت شمار کل مبتلایان به کرونا را از ابتدای شیوع تاکنون بیش از...

روزنامه های امروز جهان
لوفیگارو : کنگره آمریکا وتوی ترامپ را درباره بودجه دفاعی آن کشور، شست و برد . رئیس‌جمهوری بازنده‌ای در آستانه خروج ، ترفندها غریب می زند.

اکونومیست :همه تاجران جهان در سال تازه چشم به چین خواهند دوخت. تجارت الکترونیکی ، به نظر می آید، آینده تجارت را از آن خود خواهد کرد.

ال موندو اسپانیا: برای اروپا، خروج انگلیس ، بهترین، از یک معامله بده بستان بد بود. اتحادیه اروپا، با این انتقال، انگلیس را در وضعیتی بدتر از هنگام عضویت در آن رها کرد.

له رپوبلیکا :با بیش از هفت میلیون مبتلا به کرونا، بولسونارو در برزیل ضوابط رعایت اصول بهداشت علیه کرونا را به سخره گرفته و با لباس دربرابر هوادارانش، به میان انبوه شناکنندگان پیوست.

رویای امپراتوری
انگلیس، اتحادیه اروپا را از دست داد. حالا آیا انگلیس می تواند نقشی در جهان پیدا کند؟ انگلیس جهانی بودن نظریه آرمانی و دلخواهی است، اما تا دست یابی به این جایگاه، انتخاب های سختی در راه اند. یکی از آن ها ، شاید دشوارترین ارتباط دیگر بار با اروپا است. انتقال، تمام شد و انگلیس به تمامی از اتحادیه اروپا بیرون رفت.
شب کریسمس ، طرفین، به یک پیمان تجاری دست یافتند. به اصرار انگلیس، سیاست خارجی و دفاعی، در این پیمان، نادیده گرفته شده است. انگلیس، قرن ها است و‌به ویژه در دهه های اخیر، که رویای امپراتوری گذشته را با خود دارد.

وتوی ترامپ
در سنای آمریکا ، جمهوریخواهان با ترش رویی به رئیس جمهوری خود ، به دموکرات ها پیوستند و رد پیشنهاد ترامپ در بودجه دفاعی را نپذیرفتند. سنای آمریکا، وتوی ترامپ برای بودجه دفاعی آمریکا را پایمال کرد.

‏ فایننشال تایمز، در نگاهی دیگر این پرسش را آورده است آیا ترامپیسم ، پس از ترامپ هم دوام خواهد داشت؟ هم‌پیمانان ترامپ، ادعایی را مطرح کردند، که بر اساس آن به مایک پنس، معاون ترامپ، این قدرت را می‌دادند ،که پیروزی بایدن را برهم بزند. و قضات آمریکا این ادعا را رد کردند آمریکا ما را فوق چنین قدرتی دانستند. آن ها مایک پنس را فاقد چنین قدرتی دانستند.

از حاشیه خبرها
پروکسیما سنتائوری یا قنطورس، نزدیک ترین ستاره به خورشید است. در مجموعه ستارگان که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود. از آن سو، یک سیگنال یا علامت مرموزی به زمین رسید. یک موج رادیویی، که البته تلفنی از سوی«ای تی» ‍‌ بیگانه فضایی نبود. گروهی از دانشمندان در طرحی علمی، که در جست و جوی یافتن موج های رادیویی اند، به این سیگنال فضایی دست یافته اند. در این مسیر، تا کنون موجی دیده یا شنیده نشده بود. در دریایی از ستارگان در فضا، دانشمندان به جست و جوی بیگانگان هوشمند می‌پردازند. با معیار های کشف شده در میان میلیاردها ،جرم آسمانی، تا کنون، ما در فضا تنهائیم. نتایج بررسی این سیگنال ، در آوایل سال ۲۰۲۱ ، انتشار خواهد یافت.

خواندن 98 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « نگاه به پیش امید به تغییرات »

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو