از چهار گوشه دنیا

آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

ترکیه خواستار احترام یونان به قوانین بین المللی شد

وزیر دفاع ترکیه خواستار احترام یونان به حقوق بین الملل شد.

سفر هیئتی از اتحادیه اروپا به الحدیده یمن

هیئتی از مسئولان نهاد‌های اتحادیه اروپا، فرانسه و هلند از استان الحدیده یمن بازدید کردند.

قرنطینه‌شدن بیش از ۱۱ میلیون چینی در پی انتشار ویروس کرونا

مقامات چینی ۱۱ میلیون نفر از شهروندان شهر «ووهان» را برای جلوگیری از انتشار ویروس...

پیام مقتدی صدر درباره تظاهرات ضد آمریکایی عراق

رهبر جریان صدر عراق درباره تظاهرات ضد آمریکایی که قرار است فردا برگزار شود، پیامی...

پوتین و نتانیاهو درباره ایران با یکدیگر گفتگو کردند

رئیس‌جمهور روسیه با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی دیدار کرد که محور اصلی گفتگو‌های...
انجمن آشوریان تهران

انجمن آشوریان تهران

پنج شنبه, 03 بهمن 1398 ساعت 09:29

مهارت های عهد باستان

سومری‌ها از طریق تکنیک‌های آبیاری پیشرفته قدم‌هایی در راستای رام کردن طبیعت برداشته بودند و مسیر‌های تجاری آن‌ها به طول هزاران کیلومتر کشیده شده بود.
زندگی فقط یک مبارزه ناگزیر برای بقا نبود. انسان‌ها اوقات فراغتی برای تفریح داشتند و هنر و موسیقی بخش‌های مهم جامعه بودند.
سومری‌ها طبل‌هایی با پوست حیوانات و ساز‌های بادی با استفاده از شاخ و استخوان می‌ساختند. همچنین ساز‌های زهی می‌نواختند. چنگ سومری قدیمی‌ترین نمونه کشف شده از خانواده این ساز‌ها است.تا همین چند سال پیش ما فقط می‌توانستیم حدس بزنیم که موسیقی سومری‌ها چه صدایی داشته است. اما کشف‌های اخیر از احتمالا قدیمی‌ترین نُت موسیقی جهان پرده برداشتند که مبتنی بر یک مقیاس ۷ نُتی بوده است. این دو هزار سال پیش از زمانی بود که یونانیان باستان مقیاس موسیقی ۸ نتی را که پایه و اساس موسیقی غربی امروز است، ایجاد کنند.
یک لوح میخی دیگر پیدا شده که حاوی موسیقی یک سرود 3400 ساله است. این قدیمی‌ترین قطعه موسیقی نوشته شده تا کنون است. این قطعه توسط موسیقیدانان امروزی بازسازی شده و بعد از هزاران سال می‌تواند باز هم آن را شنید.

چهارشنبه, 08 -2666 ساعت 11:27

مجمع عمومی

گزارش کوتاه از مجمع عمومی انجمن آشوریان تهران

مجمع عمومی انجمن آشوریان تهران با سخنان رئیس هیات مدیره و ، در نبود و خاموشی زنده یاد دکتر آمانوئیل رامسین، که همواره حضوری گران در همه حرکت های انجمن و به ویژه مجامع عمومی داشته است ، با یاد آن عزیز آغاز شد. به حرمت آن دلباخته جامعه آشوری یک دقیقه سکوت نیز اعلام شد.

رئیس هیات مدیره، یادی از حادثه های دردانگیز میهن مان در دی ماه داشت ، که ایران سرافراز از آن ها سر برآورد.

یک دقیقه سکوت برای مردی بود که گاه ، نااهلان ، در همین مجامع ، او را به سخره می گرفتند و امروز ، برایش اشک می ریزند. اما او سربلند، دین اش را به جامعه دلسوخته آن ادا کرد. این تالار، با یاری بی دریغ مالی و معنوی او به پا شد و نام ویلیام دنیال ، به خواست او بر آن نهاده شد.

هیات مدیره بر آن بود ، تا سردیس ویلیام دانیال ، آرزوی زنده یاد دکتر امانوئل رامسین  در رونمایی از لوح قاطینای پهلوان. یادمانی کم نظیر از صدا وسیما را بر سر در تالار نصب کند‌، که عمر گرانبهای آن عزیز سفر کرده ، کفاف نداد.

از این رو هیات مدیره ، سردیس دکتر آمانوئل رامسین را هم در آئینی ویژه در کنار یادمان ویلیام دانیال ، نصب خواهد کرد.

مجمع عمومی پس از تایید گزارش روشنگرانه آقای ژیلبرت صلیبی ، نماینده مجمع پیشین ، در تایید عملکرد غرورانگیز  و گزارش مالی هیات مدیره و هیات بازرسان ، هیات نظارت بر انتخابات هیات مدیره را با قاطعیت آرا برگزید.

هیات مدیره ، قدردان آقای ژیلبرت صلیبی ،آقای رامسین آغاسی ، جوان فرهیخته و برومند به عنوان رئیس مجمع  و یاران او خانم ها سیندرلا یونن و  ماری سارخوز است.

هیات نظارت با رای قاطع مجمع با این ترکیب انتخاب شد: خانم ها : ویولت سرگیزی ، برنادت گلزاری و آقایان : فرانکلین بنیامین ، جانی بدرویا و رامان  آشورنیا. هیات مدیره از همه فعالان خستگی ناپذیر و دلسوزان جامعه آشوری ، که فخر جامعه اند. و حضور ارزنده در این مجمع داشتند ، سپاسگزار است.

البته در این میان  حاشیه هایی هم بود ، که بیش تر ایجاد وقفه در روند  مجمع و بازی فریبنده با کلمات بود ، که جز مکدر ساختن ذهن تان ، حاصلی ندارد. اما در فرصت های مناسب ، از مجمع عمومی انجمن  و حاشیه های آن خواهیم گفت.

اعضای گرامی انجمن آشوریان تهران
خرسندیم به آگاهی برسانیم مجمع عمومی فوق العاده از ساعت 17 روز جمعه 27 دی ماه در تالار ویلیام دانیال برگزار می شود. حضور یکایک شما عزیزان را برای ارزیابی کارنامه سه سال عملکرد و امور مالی این هیئت را گرامی می داریم.
هئیت مدیره انجمن آشوریان تهران

پنج شنبه, 26 مهر 777 ساعت 17:34

نگاه های ویژه روزنامه های جهان

این تلافی بود / گاردین
خاورمیانه در وحشت / فایننشال تایمز
سقوط سهام در چین و ژاپن / لوموند
این انتقام است/ واشنگتن تایمز
گاردین می نویسد: پنتاگون تایید کرد ، سپاه پاسداران با نام شهید سلیمانی ، دست کم دو مرکز نظامی آمریکا را هدف قرار داد.
گاردین می گوید: به  تلافی ، ایران، مراکز نظامی آمریکا را در عراق به موشک بست . پایگاه های عین الاسد و اربیل.
پنتاگون  می گوید: این حمله ها ، به تلافی ترور ژنرال قاسم سلیمانی شکل گرفته است. پایگاه های نظامی و هوایی الاسد در منطقه الانبار قرار دارد.
دانالد ترامپ ، پس از سکوت بسیار، باز از فضای مجازی، پاسخ داد. همه چیز خوب است. فردا صبح، بیانیه ای انتشار خواهم داد.
سیاست مدار آمریکایی اما شرمن پرسیده است : همه چیز خوب است ؟ اوضاع جدی است وقت تکبر نیست.
فایننشال تایمز نوشت : ایران موشک های بالستیک را به سوی نیروهای آمریکایی در عراق ، آتش کرد. با ‌آن که ترامپ ، در توئیت اش می گوید همه چیز خوب است ، اما خاورمیانه ، در وحشت از درگیری گسترده تر ، در منطقه است.
فایننشال تایمز ، جدا از آن نوشت: بحران ایران – آمریکا ، نخستین آزمون سیاست خارجی برای بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس است.
روزنامه های فرانسوی هم  نگاه به پرتاپ موشک به مراکز نظامی آمریکا در عراق دارد.
لوفیگارو نوشت: پنج روز پس از ترور ژنرال قاسم سلیمانی  ایران ، مسئولیت حمله به پایگاه نظامی آمریکا را بر عهده گرفت.
لوفیگارو نوشت : پس از حمله ایران بازار بورس چین با سقوط سهام ، رو در رو شد. 
بهای نفت 4.5 درصد افزایش یافت.
سهام توکیو ، با 2 درصد سقوط همراه بود.
لوموند ، روزنامه دیگر فرانسه نیز نوشت : تهران ، به تلافی ، در فضایی سخت و پر تنش مرکز هوایی آمریکا در عراق را زیر موشک گرفت.
روزنامه های آمریکایی نگاه ویژه دارند.
ایران، پایگاه های نظامی عراق را با سربازان آمریکایی ، هدف قرار داد.
یو اس ای تودی نوشت : نانسی پلوسی ، بعد از حمله موشکی ایران گفت دعا کنید.
وال ستریت جورنال : ایران علیه آمریکا ، دست به تلافی زد.
واشنگتن تایمز نوشت: با عملیات شهید سلیمانی ، ایران ، پایگاه های نظامی آمریکا را هدف قرار داد.
نیویورک تایمز : ایران می گوید : این حمله به تلافی ترور  ژنرال سلیمانی است.
لس آنجلس تایمز : تلویزیون ایران گفت : این انتقام است.
یکشنبه, 15 دی 1398 ساعت 16:54

وداع با ژنرال

روزنامه های امروز صبح جهان نیز ، نگاه نخست خود را به تشییع  و و داع سردار قاسم سلیمانی ، اختصاص دادند.
وداع با ژنرال 
فایننشال تایمز: رئیس جمهور ایران گفت :  آمریکا نه فقط امروز ، که در سال های در پیش نیز ، تاوان خواهد داد.
اشک ها در پیمان بستن برای انتقام ، در تشییع ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی ، نگاه نخست روزنامه انگلیسی گاردین است. مرگ بر آمریکا ، فریادی بود ، که در بغداد، به گوش آمد. روزنامه تلگراف هم نوشت : به هنگام تشییع ژنرال قاسم سلیمانی  ، در بغداد ، هواداران فریاد می زندند: مرگ بر آمریکا.
جاسی انسو تحلیل گر تلگرف می نویسد: تلافی ، هدف ممکن ایران ، در انتقام از آمریکا است.
روزنامه ایندیپندنت: ایران ، به آمریکا هشدار داد ، انتقام ، خواهد گرفت.
هایت دولتمرد انگلیسی گفت : ترامپ ، با این ترور ، دست به خطای بزرگ زد.
فایننشال تایمز : ترور قاسم سلیمانی ، مثل کودتای آمریکایی در 1953 در ایران بود.
روزنامه های فرانسه هم نگاه نخست خود را به آئین تشییع در بغداد ، اختصاص داده اند. ایران – آمریکا ، در خطر درگیری خانمانسوز عنوان نخست روزنامه لوفیگارو است: پارلمان عراق ، درصدد است در لایحه ای خواستار خروج نیروهای آمریکایی از آن کشور شود.
روزنامه لوموند: پس از ترور ژنرال سلیمانی ، ایران در صدد احقاق حق خود است. خونخواهی. اسرائیل در هراس از تلافی ایران است. ایران ، در فکر تلافی است.
لیبراسیون: ترامپ ، جنگ علیه ایران را آغاز کرد. چهارم ژانویه ، روز ملی عملیات. عملیاتی از سوی پنتاگون و دولت آمریکا. خاورمیانه ممکن است علیه تداوم این جنگ و آمریکا به پا ایستد.
نگاه روزنامه های اسپانیایی:
 ال پایس نوشت : عراق ، برای وداع با ژنرال قاسم سلیمانی و  ابومهدی مهندس، به خیابان های بغداد آمد. پرچم های احزاب مسلح شیعه و مردم سیاه پوش ، در کنار رودخانه فرات ، فریاد می زدند: انتقام ، انتقام و مرگ بر آمریکا.
ال موندو روزنامه دیگر اسپانیایی نوشت : آتشی که ترامپ ، در عراق و ایران ،  شعله ور کرد. رقیبان سیاسی عراقی ، برای راندن نیروهای آمریکایی از کشورشان ، متحد  شدند. تنش و خطر ، در میان نیروهای اسپانیایی در عراق و لبنان ، حاکم شد، زلزله ای که با ترور ژنرال ایرانی ، به پا شد. پس لرزه های آن ، تا سال های آینده می پاید.
روزنامه های آمریکایی :
 یو اس ای تودی : متحدان  آمریکا می گویند‌، تصویری مبهم ، در پشت حضور و تصمیم ترامپ ، در حمله هوایی به ژنرال ، دیده می شود. یو اس ای تودی می نویسد ، آمریکا ، سال هاست که در تعقیب ژنرال سلیمانی بود. 
وال ستریت جورنال هم نوشت :  یک حمله هوایی ، آمریکا را به چهارراهی پرخطر ، در خاورمیانه کشاند.
واشنگتن تایمز ، سیاستمداران، ترامپ را برای عدم اطلاع رسانی درترور ژنرال سلیمانی ، محکوم کردند. چاک شومر ، سناتور نیویورک ، گفت ترامپ ،نیاز به تایید کنگره ، برای جنگ با ایران داشت. 
نیویورک تایمز هم نوشت: هزاران سوگوار در محکومیت ترور خشونت بار  فریاد زدند: انتقام ، در پیش است.
لس آنجلس تایمز : کسی باور نداشت ، ترامپ برای اجرای عملیات ترور ، صحه بگذارد.

شهادت سردار سرافراز قاسم سلیمانی

هیئت مدیره انجمن آشوریان ، در پی اعلام های پیشین ، همراه با تمامی آحاد جامعه آشوری ، در سوگ است.اکنون ، همراه، با  حرکت های پرخروش ایران ، بیانیه ای به این شرح انتشار می دهد :

شهادت سردار سرافراز قاسم سلیمانی، لرزه بر جهان انداخت. ایران، به سوگ نشست و سوگند خورد ، انتقام خواهد گرفت. ایران ، عهد بست انتفام می گیرد. شلیک به برجسته ترین فرمانده نظامی در ایران، بی تردید پیامدهای بنیادین ، در منطقه خواهد داشت. شهادت معمار قدرت ایران ، به باور جهان ، ایران را یکپارچه متحد ساخته است. ایران، به حرکت در آمده است .موج انتقام در راه است. این گمان و تصور جهانیان است.

جامعه آشوریان نیز ، همصدا با همه آحاد میهن مان  ، در سوگ از دست دادن فرمانده مقتدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است. هم سو با تمامی آزادیخواهان و امت های دلنگران، این ترور دردانگیز را شایسته جهان متمدن امروزین نمی داند و محکوم است.

صمیمانه ترین تسلیت ها ، نثار رهبریت معظم انقلاب ، دولتمردان و یکان یکان امت بیدار ایران ، می کند. شهادت برجسته ترین رهبر نظامی و معمار توان و قدرت ایران ، جهان آزادیخواه را به  سوگ نشانده است. منتشر شده در خبرگزاری ایرنا : https://www.irna.ir/news/83620206 منتشر شده در خبرگزاری ایسناwww.isna.ir/news/98101410871
 
منتشر شده در خبرگزاری فارس آنلاین: http://www.fars-online.ir/Fa/News/112401

شهادت برجسته  ترین فرمانده نظامی و  هراس دشمنان در جهان

تمامی روزنامه های جهان ، عنوان نخست خود را اختصاص به شهادت سردار قاسم سلیمانی داده اند.

 صفحه نخست گاردین، را عکسی از موج جمعیت در سوگ نشان می دهد : تهران سوگند خورده است ، انتقام خواهد گرفت. اکونومیست :ایران عهد بسته است ، انتقام می گیرد. شلیک به برجسته ترین فرمانده د ر ایران که پیامدهای بنیادین در منطقه خواهد داشت.

ایندیپندنت نوشت: ژنرال سرسخت که سبب هراس دشمن و ستایش بی امان  در خانه بود.

فایننشال تایمز : برجسته ترین رهبر نظامی ، قاسم سلیمانی ، هدف حمله هوایی آمریکا بود. خاورمیانه ، واکنش سختی در پی آن خواهد داشت.

روزنامه فرانسوی لوفیگارو: آمریکا در انزوا است و اسرائیل در هراس از تلافی ، اقدام بسیار پرخطر ترامپ. صاعقه ای که ایران را به انتقام کشاند. روزنامه دیگر فرانسوی لوموند ، با عکسی از پرچم  صد پاره آمریکا ، در دست های آدم های خشمگین در ایران، نوشت‌: خشم  ایران در برابر خشونت های آمریکا ،از سال 2018 آشکار بود. لوموند نوشت : پس از حمله هوایی و ترور ، از سوی آمریکا ، ایران ، یکپارچه ، متحد است. قاسم سلیمانی ، معمار قدرت ایران بود. فرمانده مقتدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بود.

عکس پرچم های آمریکا  در آتش و ایران در سوگ ، درصفحه نخست روزنامه گاردین آمده  است، با این نگاه ، جمهوریخواهان در آمریکا ، در ستایش این تروراند. و دموکرات ها ، تدبیر آن ها را در مورد پرسش قرار دادند. خوانخواهی علیه آمریکا ، در زمان و مکان مناسب در آینده. با ترور قاسم سلیمانی ، نشان دهنده شخصیت ترامپ است. تروری که عواقب آن ،‌دامنگیر ترامپ خواهد شد. روزنامه گاردین آن گاه نگاهی دارد به آن چه ممکن است در آینده ، رخ بدهد. به نوشته گاردین پیش بینی آن دشوار است.

روزنامه اسپانیایی ال پایس همراه با عکسی از آتش با شلیک دو موشک به کاروان فرماندهان نظامی نوشت: ایران ، به حرکت در آمد. موج انتقام  در راه است. ال پایس نوشت :نیروی های نظامی اسرائیل در وضعیت اضظراری قرار گرفتند. آمریکا ، خواستار خروج فوری آمریکائیان از عراق شد. ال موندو روزنامه دیگر اسپانیایی هم  نوشت : حالا ، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ تهدید یک درگیری غیرقابل پیش بینی ... .

ال موندو نوشت : ژنرال قاسم سلیمانی تدبیرگر  برجسته نظام بود.

دوشنبه, 09 دی 1398 ساعت 08:54

بحران

روزنامه اسپانیایی «ال موندو» ، نگاه به بحران تغییرات اقلیمی دارد. به نوشته اش بحران اقلیمی‌، سیاستمداران را از هم دور می کند. می گوید: این فوریت توجه به تغییرات آب و هوا است ، بادام مارکیستی ، در جهان. از سوی دیگر ال موندو درباره گرتاتونبرگ فعل محیط زیست می گوید: نوجوان فعال ، دیگر دارد هوا را آلوده می کند. این دخترک بیچاره سوئدی ، درمانده است. بهانه این توجه ، کنفرانس آب و هوا ، در مادرید است. که به گفته ال موندو ، کنفرانسی است که سیاستمداران را گرم کرده است.

شنبه, 06 -2666 ساعت 10:52

از میلاد تا میلاد

از میلاد تا میلاد

یلدا، به سُریانی ، میلاد است. زایش، تولد. به باور آشوریان میلاد خورشید است. زایش مهر ، به هنگامی که یکان یکان لشگر شب ، از پهنه و میدان جولانگاه شان، کم می شود و در برابر یورش روشنایی و مهر، پا پس می گذارد.یلدا ، زادروز شمش است. الهه مهر و خورشید. و با آن ایشتار ، الهه جنگ و زیبایی، به باور آشوریان که، به پیش می تازد تا آغاز بهار و نوروز ، که سر از دنیای زیرین بر می آورد.

به هنگامی  که «ایشتار» به دنیای زیرین ، نزد خواهرش ارشکیگال می رود. به دنیای مردگان. همچنان که یک به یک زینت آلات را از تن بر می آورد ، در خانه هفتم ، به ارشکیگال می رسد.در این هنگام است که با راه یافتن ایشتار ، به دنیای مردگان، دنیای زیرین،  بر زمین هم  سبزه و گل از طبیعت رخ بسته، خشک و پژمرده می شوند. طبیعت، به خواب می رود، همچون دنیای مردگان. چنین است که ایشتار ، لخت و عور ، در برابر  خواهر ، فرمانروای دنیای مردگان ، تحقیر شده می ایستد. با سپری شدن زمانی چند ، ایشتار ، به شرط، به  زمین بر می گردد. و آن گاه ، طبیعت ، زندگی دیگر باره یافته و همه سبزه ها و گل و سرزندگی ، به زمین بر می گردد. و این ، به هنگام آغاز بهار ، نوروز است. و بدین سان جشن «نیسان» ، یا «اکیتو» ، دوازده روز ، تا نوروز می پاید.

«یلدا»، آغاز چنین خیزشی است. خیز بلند لشگر روشنایی، سرسبزی و سرزندگی ، تا بهاران. مسیحیان میلاد حضرت عیسی مسیح را هم ، پس از گذشت یک قرن از آغاز مسیحیت، گرامی می دارند و چون دریافتن روز دقیق میلاد ، در تردید می مانند، روز زایش خورشید، میلاد مهر را که 25 دسامبر بود و رومیان هم آن را  پاس می داشتند و آشوریان و پارسیان هم در ایران و بین النهرین به عنوان زایش مهر ، به عنوان عید میلاد عیسی مسیح، بر می گزینند. حال آن که میلاد مسیح ، که می گویند شبانان، گوسفندها را به چرا می بردند، که ستاره ای در آسمان ، بدرخشید و بر کلبه زادگاه مسیح فرود آمد ، می باید بهار یا آغاز پائیز بوده باشد.

و این چنین است که‌‌ »یلدا» ، می شود میلاد، یا به گونه ای میلاد می شود یلدا. در عصر باستان ، آئین های فرهنگی میان ملت ها و اقوام، یگانه بود. همچنان که آئین های دیرینی چون ،‌آب ریزان ، میترایی ها و رومی و بعدتر مسیحیان ، زنده نگاه می داشتند. یا نوروز که آئین نیسان می شود‌، یا نیسان ، نوروز می شود. بسیاری از آئین ها ، در باور ملت ها و اقوام باستان، یگانه، با نزدیک به هم بودند. با قبول مسیحیت از سوی آشوریان و ارامنه و پس از آن تغییرات تقویم میلادی ، به سبب شمارش نکردن سال های کبیسه ، شکل گرفتند. روزهای حساب نشده سال های کبیسه ، به تقویم اضافه شدند.از این رو است که میلاد مسیح ، از یلدا جدا می شود.و نیسان هم از نوروز. یا این همه ، آشوریان و ارمنیان هر دو آئین را گرامی می دارند.

این جابه جایی روزها ، در تقویم میلادی و  «گریگوری»  چنان می شود ، که آشوریان25 دسامبر را ، زادروز مسیح می پندارند و ارمنیان ، ششم ژانویه را زادروز مسیح می دانند. این چنین است که در باور آشوریان، میلاد ، دو روز می شود، یلدای باستان در پیش از تاریخ و میلاد ، زایش خورشید و میلاد مسیح... .
منتشر شده در روزنامه اعتماد 30 آذرماه سال 1398
نوشته  استاد آلبرت کوچویی http://www.etemadnewspaper.ir/fa/main/page/1446/16/%d8%b5%d9%81%d8%ad%d9%87-%d8%a2%d8%ae%d8%b1

یکشنبه, 01 دی 1398 ساعت 08:33

خواب بد

خواب «بد» سطح اضطراب آدمی را افزایش می دهد. پژوهشگران  در پژوهش تازه خود ، درباره اختلال در خواب و افزایش اضطراب می گویند. پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا ، در برکلی ، در پژوهش تازه ، می گویند ، اختلال در خواب ، بر سلامت روان ،اثر گذار است . کانون های حساس در مغز ، با اختلال در خواب ، سخت دچار نارسایی می شوند. اختلال در خواب، سبب افزایش اضطراب ، تا سی درصد ، بیش از دیگران می شود. بدخوابی ، شبیه موتور سواری است که سخت و پرسرعت می راند ، پیش از آن که ، ترمزی داشته باشد.

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو