از چهار گوشه دنیا

آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

نخست‌وزیر عراق مسئولان رده بالای امنیتی را برکنار کرد

درپی وقوع ۲ انفجار تروریستی در بغداد، نخست‌وزیر عراق چند نفر از مسئولان رده بالای...

درخواست لغو مجوز وکالت جولیانی از سوی قضات و دادستان‌های سابق فدرال

قضات و دادستان‌های آمریکا با امضای شکایتی، خواستار تعلیق مجوز وکالت رودی جولیانی وکیل شخصی...

مقام کابینه بایدن: رفع تحریم‌ها مشروط به پایبندی ایران به تعهداتش است

وزیر احتمالی جو بایدن برای وزارت خزانه‌داری آمریکا رفع تحریم‌های ایران را مشروط به انجام...

انفجار اتومبیل در سرزمین‌های اشغالی

انفجار یک دستگاه اتومبیل در سرزمین‌های اشغالی ۲ مجروح برجای گذاشت.

وزارت کشور عراق: داعش عامل انفجارهای بغداد است

سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد که گروه تروریستی داعش انفجار‌های امروز بغداد را انجام...
پنج شنبه, 18 دی 1399 ساعت 11:46

کنگره در تسخیر شورشیان
هواداران ترامپ، با یورش به سوی ساختمان کنگره،آن را تسخیر کردند و مدتی در آن ماندند، بعد از مدتی با دخالت پلیس و یک کشته، کاخ مشهور به کاپیتال، خالی از شورشیان شد.
وال ستریت جورنال: با حمله پلیس آمریکا کاپیتال،پس از شورش هواداران ترامپ، خالی شد.
نیویورک تایمز:
اراذل تحریک کننده از سوی ترامپ، به کاپیتال، بنای کنگره، حمله کردند.
یو اس ای تودی:
یک کشته در شورش علیه کنگره آمریکا، پس از این شورش مرگبار،کنگره،به بررسی آرای مجمع برگزیدگان آمریکا،پرداخته، رای خواهد داد.
واشنگتن تایمز:
ترامپ در میان بحران می گوید:این روز را به خاطر بسپارید.

وال ستریت جورنال؛:
سنای آمریکا، در دست دموکرات ها، برای نخستین بار رافائل وارناک دموکرات، نخستین سناتور سیاه از جورجیا است.

نیویورک‌تایمز :هواداران ترامپ، در واشنگتن ، امروز علیه رئیس جمهوری منتخب، جو بایدن ، قدرت نمایی خواهند کرد. صحنه عظیمی برای این پهلوانی، آراسته اند.

شیکاگو تریبیون: متحدان ترامپ، عزم خود را جزم کرده اند، تا آرای کالج الکترال بایدن را پایمال کنند. حال آن که کنگره، آماده تایید آرای جو بایدن است .

یو اس ای تودی:
آخرین آزار پشتیبان ترامپ، در کنگره، توطئه علیه پیروزی جو بایدن است.

واشنگتن تایمز:
با انتخاب کشیش سیاه پوست دموکرات ،به عنوان سناتور جورجیا، دموکرات ها برای در اختیار گرفتن سنا از جمهوریخواهان، نزدیک تر شدند. سنا ، همیشه در ید جمهوری‌خواهان بود. اکنون پیروزی وارناک، خبر از انتخاب نخستین سیاه پوست در ورجینیا، برای سنا می دهد. جف آساف دومین سناتور دموکرات هم انتخاب شد. به دست گرفتن سنا، از سوی دموکرات‌ها ، لحظه تاریخی ای در دنیای سیاست آمریکا است سنا، اکنون پنجاه پنجاه است. حالا رقابت میان جف اوساف دموکرات و دیوید پردوی جمهوریخواه بود که سرانجام اوساف پیروز شد .
واشنگتن تایمز

پنجاه و پنجاه
با انتخاب دومین نامزد سناتوری دموکرات در ایالت جورجیا، سنای آمریکا، از کنترل جمهوریخواهان خارج شد.اکنون تعداد سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه پنجاه پنجاه است. پیش از این چهل و‌ هشت به پنجاه و دو، به سود جمهوریخواهان بود. البته تصویب آرا در سنا، نیاز به پنجاه و یک رای دارد.
وال ستریت جورنال

از حاشیه خبرها
دو گونه تازه ویروس کووید ۱۹ در انگلیس اند. یکی از کنت و دیگری از آفریقای جنوبی آمده . هر دو در انگلیس شناخته شده‌اند. شباهت‌هایی هم به هم دارند. اما یکی نیستند. تفاوت آن ها، با ویروس های پیشین جهشی بودن و سرعت سرایت آن ها است. دانشمندان از منشا اصلی آن خبر ندارند. فقط هر دو در انگلیس دیده شده اند. پژوهش ها تا امروز نشان می‌دهند ، که خطرناک‌تر از ویروس پیشین نیستند. با این همه، پژوهش بسیار مورد نیاز است. واکسن های امروز هم می تواند در درمان آن موثر باشد. در صورت نیاز به تغییر، دو هفته زمان لازم است.تا آن هنگام، حفظ فاصله ها ،به ویژه در فضاهای بسته ، شستن مداوم دست ها، نزدیک شدن به دیگران، به معنای ابتلای بیش تر است و البته ماسک بر چهره.

سه شنبه, 16 دی 1399 ساعت 15:58

نگاه به روزنامه های جهان
گاردین: جولین آسانژ افشاگر «ویکی‌لیکس»، نباید تحویل آمریکا شود.
اکونومیست: با همه کوشش های ترامپ، پیروزی بایدن ،پایدار خواهد بود.

فایننشال تایمز: سناتورهای جمهوریخواه، می خواهند مانع تایید پیروزی جو بایدن بشوند. آساتژ را تحویل ندهید.

لوموند :در شهر کاله در فرانسه، در میانه سرما ، اخراج پناهجویان بدون یافتن راه حل پایدار، تداوم دارد.

له رپوبلیکا : برای حفظ ایتالیا، از ویروس ، یک ماه دیگر ،باید به انتظار واکسیناسیون بود.

و انگلیس در آستانه سومین و سخت‌ترین قرنطینه قرار دارد.

واشنگتن پست آمریکا :
ترامپ ، مقام برجسته ایالتی در جورجیا را زیر فشار قرار داده ، خواستار یافتن آرای انتخاباتی ای است که پیروزی جو بایدن را بر هم بزند.
نوار، این خواست ترامپ را افشا کرد.

وال ستریت جورنال آمریکا :
ترامپ ، آرای جورجیا را غیر قانونی و بی اعتبار خواند. او پشتیبانانش را با این ادعا برای انتخابات سنا ، در آن ایالت، فراخواند.
لوپاریزین فرانسه : فرانسه تاخیر و شکست فرانسه در واکسیناسیون را شرم آور خواند. آن چه که خشم فرانسه را سبب شد. در ونه تو و فیرپولی ایتالیا ، گفته شد ، مدارس تا پایان ماه ،باز نخواهند شد.

امید و تغییر
له رپوبلیکا ، روزنامه ایتالیایی می نویسد: برای ایتالیایی ها، در سال 2021 امید و تغییر ، واژه های کلیدی خواهند بود. سفر و زندگی سالم ، آرزوی ایتالیایی ها،در سال تازه خواهد بود. با همه گیری ویروس کرونا ، سالی ، محبوس در خانه ها ، در ایتالیا گذشت و بازسازی اقتصادی ، حرکتی آهسته داشت. امروز، از هر ده ایتالیایی ، 7 نفر ، معتقد هستند که از نظر روانی ، دست آوردی قابل توجه خواهند داشت. شایسته تر از عصر پیش کرونایی. همین تعداد ، معتقد به انجام واکسیناسیون هستند.

یو اس ای تودی : خشم جهانی
ترامپ ، به ایالت جورجیا ، فشار وارد می آورد که آرای او را پیدا کنند. این اصرار رئیس جمهوری آمریکا، به برد ، خشم جهانی را سبب شد.
نوار اصرار ترامپ ، به یافتن آرا به مقام ایالتی ، انتشار یافت و نگاه ترامپ و جو بایدن را به آن ایالت. منتقدان می گویند : این دخالت ترامپ، یک جرم آشکار است.
یک قاضی انگلیسی، تحویل جولین آسانژ به آمریکا را رد کرد. آسانژ افشاگر ویکی لیکس به جرم جاسوسی ، مورد اتهام است. آمریکا خواستار تحویل آسانژ به آن کشور است.

از حاشیه خبرها
یو اس ای تودی نوشت :
سه باند یا سپیکر یا بلندگوی هوشمند ، در بازارند. باندهایی برای ثبت وضعیت جسمی و روحی صاحبان آن ها ، و امروز ، بعد از پرسش درباره عوارض بیماری ، در ارتباط با ویروس کرونا ، صاحب آن را به مراکز درمانی ارتباط می دهد. وضعیت سلامت را بررسی و به مراکز بهداشت ، ربط می دهد.
و جدای از سلامت، باندهای سیری ، گوگل ، الکسا ، به فرمان صدایی، موسیقی پخش می کنند. وکارایی دیگر هم دارند، از وضعیت آب و هوا ، خواهند گفت و از خبرها و خلاصه آن ها. هشدارها را می دهند ، که وقت ناهار است ، بیدار شوید و فیلم های انتخابی تان را پخش می کنند.

یکشنبه, 14 دی 1399 ساعت 11:04

روزنامه های امروز جهان
لوفیگارو : کنگره آمریکا وتوی ترامپ را درباره بودجه دفاعی آن کشور، شست و برد . رئیس‌جمهوری بازنده‌ای در آستانه خروج ، ترفندها غریب می زند.

اکونومیست :همه تاجران جهان در سال تازه چشم به چین خواهند دوخت. تجارت الکترونیکی ، به نظر می آید، آینده تجارت را از آن خود خواهد کرد.

ال موندو اسپانیا: برای اروپا، خروج انگلیس ، بهترین، از یک معامله بده بستان بد بود. اتحادیه اروپا، با این انتقال، انگلیس را در وضعیتی بدتر از هنگام عضویت در آن رها کرد.

له رپوبلیکا :با بیش از هفت میلیون مبتلا به کرونا، بولسونارو در برزیل ضوابط رعایت اصول بهداشت علیه کرونا را به سخره گرفته و با لباس دربرابر هوادارانش، به میان انبوه شناکنندگان پیوست.

رویای امپراتوری
انگلیس، اتحادیه اروپا را از دست داد. حالا آیا انگلیس می تواند نقشی در جهان پیدا کند؟ انگلیس جهانی بودن نظریه آرمانی و دلخواهی است، اما تا دست یابی به این جایگاه، انتخاب های سختی در راه اند. یکی از آن ها ، شاید دشوارترین ارتباط دیگر بار با اروپا است. انتقال، تمام شد و انگلیس به تمامی از اتحادیه اروپا بیرون رفت.
شب کریسمس ، طرفین، به یک پیمان تجاری دست یافتند. به اصرار انگلیس، سیاست خارجی و دفاعی، در این پیمان، نادیده گرفته شده است. انگلیس، قرن ها است و‌به ویژه در دهه های اخیر، که رویای امپراتوری گذشته را با خود دارد.

وتوی ترامپ
در سنای آمریکا ، جمهوریخواهان با ترش رویی به رئیس جمهوری خود ، به دموکرات ها پیوستند و رد پیشنهاد ترامپ در بودجه دفاعی را نپذیرفتند. سنای آمریکا، وتوی ترامپ برای بودجه دفاعی آمریکا را پایمال کرد.

‏ فایننشال تایمز، در نگاهی دیگر این پرسش را آورده است آیا ترامپیسم ، پس از ترامپ هم دوام خواهد داشت؟ هم‌پیمانان ترامپ، ادعایی را مطرح کردند، که بر اساس آن به مایک پنس، معاون ترامپ، این قدرت را می‌دادند ،که پیروزی بایدن را برهم بزند. و قضات آمریکا این ادعا را رد کردند آمریکا ما را فوق چنین قدرتی دانستند. آن ها مایک پنس را فاقد چنین قدرتی دانستند.

از حاشیه خبرها
پروکسیما سنتائوری یا قنطورس، نزدیک ترین ستاره به خورشید است. در مجموعه ستارگان که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود. از آن سو، یک سیگنال یا علامت مرموزی به زمین رسید. یک موج رادیویی، که البته تلفنی از سوی«ای تی» ‍‌ بیگانه فضایی نبود. گروهی از دانشمندان در طرحی علمی، که در جست و جوی یافتن موج های رادیویی اند، به این سیگنال فضایی دست یافته اند. در این مسیر، تا کنون موجی دیده یا شنیده نشده بود. در دریایی از ستارگان در فضا، دانشمندان به جست و جوی بیگانگان هوشمند می‌پردازند. با معیار های کشف شده در میان میلیاردها ،جرم آسمانی، تا کنون، ما در فضا تنهائیم. نتایج بررسی این سیگنال ، در آوایل سال ۲۰۲۱ ، انتشار خواهد یافت.

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو