از چهار گوشه دنیا

آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

دیپلمات‌های سازمان ملل: آمریکا در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران شکست می‌خورد

خبر‌های رسیده از منابع دیپلماتیک سازمان ملل، از مخالفت‌های شدید اعضای شورای امنیت با آمریکا...

ترامپ علاقه‌ای به پرداخت پول به شهر‌های تحت ریاست دموکرات‌ها ندارد!

رئیس‌جمهور آمریکا با اعلام اینکه در دوره شیوع کرونا علاقه‌ای به پرداخت پول به شهر‌های...

«نیترات آمونیوم» بندر بیروت متعلق به شرکتی موزامبیکی بوده است

یک شرکت سازنده مواد منفجره موزامبیک اعلام کرد نیترات آمونیوم منفجر شده در بندر بیروت...

مقام آمریکایی: ایران در انتخابات نوامبر مداخله خواهد کرد

رئیس مرکز ملی امنیت و ضدجاسوسی آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد ایران، روسیه و چین...

چین تحریم‌های آمریکا علیه هنگ کنگ را اقدامی «دلقک‌گونه» خواند

دفتر نماینده ارشد پکن در هنگ کنگ تحریم‌های واشنگتن علیه مقامات این منطقه خودمختار را...
دوشنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 12:22

گاردین روزنامه انگلیسی
* چین اکنون قدرت مند است.
* خیز بلند پکن برای قدرت نمایی سبب شده است، موجی از ملی گرایی در چین به پا شود.
وال ستریت جورنال روزنامه آمریکایی
*با خروج نیروهای فدرال از ، پورتلند ، تظاهرات آرام تبعیض نژادی در آن جا، به راه افتاد.
اکونومیست روزنامه انگلیسی
* بحران ، در صنعت هوایی، این صنعت تریلیون دلاری را اصلاح و بازسازی می کند. صنعت هوایی ، بیش ترین لطمه و آسیب را پس از همه گیری ، شاهد شده است.
دی ولت روزنامه آلمان
*ترکیه با قدرت خود در دنیای عرب ، خودنمایی می کند. زوربازویی که نشان می دهد ، همه را نگران کرده است. ترکیه دارد جا پایش را در دنیای عرب محکم می کند.
ال پایس روزنامه اسپانیا
*با این عنوان نخست در آمده است. جوانان 15 تا 29 سال ، مبتلا به ویروس کووید 19 در سه هفته، سه برابر شده اند، همه به سبب نزدن ماسک. می گویند بی تفاوت بودیم و همه جا بدون ماسک حاضر بودیم.
فرانکفورتر آلگه ماینه روزنامه آلمان
* از امروز، تست های ویروس کرونا ، برای مسافران خارجی رایگان است. این غریب ترین تابستان در اروپا است.
ال موندو روزنامه اسپانیا
*مادرید شهری با بیش ترین قربانی از ویروس کرونا در اروپا است. بیش ترین قربانیان ، به سبب عدم رعایت اصول الزامی در مراقبت از ویروس است. و : انگلیس می گوید: به اسپانیا نروید، همچنان تا پایان سال ، بحرانی خواهد بود.

به تقریب پس از پنجاه سال، از زمان ریچارد نیکسون، رئیس جمهوری آمریکا، رابطه چین و آمریکا، این چنین آسیب ندیده بود. در کتابی با عنوان جنگ بزرگ آینده، ریچارد رازکرس می‌نویسد: جنگ بزرگ آینده، از مسائل کوچک پدید خواهد آمد.عدم تفاهم استکاک میان قدرت‌های رقیب، سبب ساز این جنگ خواهد بود.اکنون به نظر می آید، آمریکا و چین، بدون دست به اسلحه شدن، درگیر مسائل کوچک شده اند، که بدون اعتماد به یکدیگر آن ها را دامن می زنند. روابط چین -آمریکا به دوره ای پرخطر رسیده است.

تیک تاک مغضوب ترامپ است.آپی که بانی آن یک‌شرکت چینی بود، اکنون آمریکا می‌گوید ممکن است آن را تعطیل کند.

مایکروسافت هنوز خریدار آن است.

لوفیگارو، نخست وزیر کوزوو، به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده است.

وال ستریت جورنال:ترامپ برای بمب‌گذار ماراتن باستون، تقاضای اعدام کرد.

اکونومیست ، اروپا هنوز فاقد یک سیاست خارجی است، اما در زمینه مالی ، به یک تفاهم جمعی دست یافته است.

آیا دولت جو بایدن، در برخورد با چین، سیاست نرم تری خواهد داشت؟ چنین به نظر می‌آید.

ترامپ می گوید: "تیک تاک" شبکه محبوب جوانان، با بیش ترین سهم چینی‌ها در آن را، در آمریکا تعطیل خواهد کرد.آن چه که چندان مورد پشتیبانی سنای آمریکا نیست. مایکروسافت در حال مذاکره، برای خرید "تیک تاک" است.

از آن سو، چین می کوشد، تا آمریکا را وادارد که چنین کند. صاحبان چینی این آپ آماده‌اند تیک تاک را به اوراقچی ها، بسپارند.

و: اختلاف میان پدر و پسر ماردوخ ها در بزرگ ترین امپراتوری رسانه ای! پسر از پدر جدا شد. فاکس نیوز، از جمله دارایی های آن ها است. ماردوخ پدر، در آن از ترامپ پشتیبانی می‌کند و پسر، از جو بایدن. سرانجام پسر رفت.

شنبه, 11 مرداد 1399 ساعت 10:15
به زودی ساعت های  مچی هوشمند و حلقه های هوشمندی که به دست خواهید زد، به شما خواهند گفت: وضعیت تان در برابر ابتلای ویروس کرونا ، چگونه است. این ابزار پوششی با حسگرهایی که بر آن ها است ، حرارت بدن انسان را می سنجند ، ضربان قلب و میزان اکسیژن خون را بررسی می کنند و از میزان خطر در راه ، در برابر ویروس کرونا ، خبر خواهند داد. شش ابزار دیگر برای این کنترل در برابر ویروس کرونا ، آماده راه یابی به بازار اند.
سیستم تولید برق ، در سطح ماه، از اساسی ترین گام های بشر ، در این راه است. نیروگاه هایی که می توانند آن را از دهانه های آتشفشان زیر ماه ، استخراج کنند. تصور دانشمندان این است  که نخستین انسان ، در سال2024 اسکانی موقت بر ماه داشته باشد. پیش بینی اسکان دائمی برای سال 2028 شده است.
موسسه « سینووک» ، در چین ، از جمله موسسه هایی است که واکسن آن به مرحله سوم و آخرین رسیده است. آزمودن واکسن در سطح وسیع- برزیل ، نخستین هدف است. موسسه ووهان و موسسه پکن ، همراه با دانشگاه آکسفورد ، در آغاز این مرحله اند. آکسفورد ، با آسترا زنکا مرحله سوم را در آفریقای جنوبی و برزیل آزمایش می کند. شکار برای یافتن واکسن در جاده ای پرخطر و نامطمئن.
هدف: ماه. در راه یافتن  گونه های فن آوری برای اسکان بشر بر ماه آمریکا دو میلیارد دلار به دانشگاه ها می دهد تا راه های سریع ساخت نیروگاه های برق و استقرار تجهیزات برای تولید آب بر ماه، ارائه دهند. کشف و استخراج آب ، در ماه و راه اندازی سیستم تولید برق ، برای روشن نگاهداشتن ماه در شب آن چه که برای اقامت فضانوردان بر ماه ، ضروری اند. هر شب ماه برابر است با چهارده  روز زمین.
بیش از یکصد و چهل گروه پژوهشگر در جهان ، در پی کشف واکسنی موثر در برابر ویروس کرونا در رقابت اند. یکصد و چهل گروهی که به آزمودن واکسن بر انسان دست نیافته اند. هفده گروه در مقیاس کوچک ، به مرحله اول راه یافته اند. سیزده گروه به مرحله موفق دوم آزمایش دست  پیدا کرده اند. پنج گروه ، در مرحله سوم در مقیاس وسیع آزمودن موفقیت آمیز واکسن اند. آن چه سازمان بهداشت جهانی تایید کرده است.
چهارشنبه, 08 مرداد 1399 ساعت 12:12

آپولو، به باور افسانه های یونانی، ازجمله دوازده خدایگان افسانه‌ای المپ نشین است.فرزند زئوس ، برادر دوقلوی آرتمیس ، نماد شعر و موسیقی خورشید. پس از گذشت پنجاه سال از نشست آپولو یازده بر ماه و گام های کوتاه نیل آرمسترانگ بر آن و ترک ماه، تا امروز، اکنون می‌گویند با مه نورد های آرتمیس آمریکا ، باز قصد نشاندن فضانوردان ، بر ماه دارد. ۲۰۲۴، سال هدف است. هدف : ماه. آرتمیس الهه یونانیان ،خواهر همتای آپولو ، راهی ماه خواهد شد.

آمریکا ،پس از آپولو ، ماه را رها کرد. چهل و یک ماه بعد ، آمریکا رو به ماه نگذاشت. آرتمیس ،به این دولت ترامپ؛ وفا نمی کند. اما هرچه هست، اکنون عصر تازه اکتشاف فضا، آغاز شده است. متفاوت با پنجاه سال پیش. فن آوری های تازه، بلندپروازی های چین و هند وعده آغاز عصر تازه را می‌دهند. ماه می‌تواند، ایستگاهی برای توقف و راهی شدن به فضای بی کران باشد .راهی شدن انسان به سفر بی بازگشت به مریخ از جمله آن هاست.

ال پایس اسپانیا
سه دهه بعد از فرو ریزی دیوار برلین ، دو قدرت جهانی در قرن بیست و یکم، وارد جنگ سرد تازه شده اند. چین و آمریکا ، با تهدیدها ، تحریم‌ها ا، تهامات جاسوسی جنگی پرخطر را آغاز کرده‌اند. پرخطر و با پایانی نامطمئن .
ال موندو
ماسک از پنجشنبه در مادرید اجباری می‌شود، حتی در تجمع آدم ها در تراس ها و ایوان ها.
له رپوبلیکا
جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا می گوید: ویروس کرونا، بازگشتی دیگر در ایتالیا خواهد داشت. اعلام وضعیت اضطراری، در کشور اجتناب ناپذیر است.

توییتر صفحات پسر ترامپ را محدود ساخت. اتهام او ،خبرهای جعل در برابر ویروس کرونا است.

بازگشت از اسپانیا همراه با ویروس کرونا. انگلیسی ها که بعد از سفر به اسپانیا، به قرنطینه رفتند .

دی ولت آلمان
پس از بازگشت ده انگلیسی مبتلا به کرونا از اسپانیا ، آلمان، در سفرهای شهروندان اش ، به دیگر کشورهای اروپا ، به ویژه اسپانیا هشدار داد .
بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس می‌گوید: موج دوم کرونا می‌آید. انگلیسی ها در انتظار محدودیت‌ها باشند.
ال پایس اسپانیا
اسپانیا بر فصل توریستی می گرید. این، فاجعه ای است برای صنعت توریسم اسپانیا. سقوط بیش از دوازده درصد. با اسپانیا، ایتالیا و یونان هم با فاجعه توریسم رودررو یند

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو