آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

بازنگری محمد بن سلمان در طرح چشم‌انداز ۲۰۳۰

ولیعهد سعودی در بررسی میزان پیشرفت‌های طرح چشم‌انداز ۲۰۳۰، از نتایج به دست آمده تاکنون...

میشل عون: لبنان از این مرحله دشوار عبور خواهد کرد

رئیس‌جمهور لبنان در نشستی مشترک با ژنرال انگلیسی، درباره آینده لبنان و گذر این کشور...

برگزاری انتخابات در الجزایر در سایه اعتراضات مردمی

پس از ده ماه اعتراضات بی‌سابقه و گسترده مردمی در الجزایر، قرار است امروز در...

انتخابات انگلیس در سایه برگزیت

بر اساس شواهد موجود، چشم‌انداز انتخاباتی انگلیس به شدت تغییر کرده و این کشور در...

مقام آمریکایی: تا زمانی که لبنان اصلاحات لازم را انجام ندهد، کمک مالی به بیروت...

مقامات غربی پس از نشست پاریس که برای کمک به دولت لبنان برگزار شده بود،...
انجمن آشوریان تهران

انجمن آشوریان تهران

دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 08:21

شش انگشتی

از هر پانصد نفردر جهان ، یک نفر شش انگشتی است. این پدیده ، ریشه ژنتیکی دارد. و از نارسایی شکل گیری انگشت های دست ، پدید می آید. وجود انگشت ششم ، نامعمول است.و یک دست شش انگشتی ها ، تندتر و چابک تر است، ماهیچه ها بیش تر وبخشی ویژه در مغز ، در حرکت های انگشت ششم ، اثر گذارند. دانشمندان برای نخستین بار بر این پدیده که آن را پر انگشتی می خوانند ، دست یه پژوهش زدند. یک گروه پژوهشی جهانی در این راه کار می کنند.

انگشت ششم  بین انگشت های شست و اشاره است و چابکی بیش تر به دست می دهد.مثلا صاحب دست شش انگشتی می تواند ، با همان یک دست ، بند کفش خود را ببندد. جدا از این توان ، شش انگشتی ها ، صاحب مهارت های دیگر با آدم های معمول اند. توصیه این پژوهشگران‌، این دست که در ساخت روبات ها ، به این پرانگشتی توجه و ساخته شود. بخشی از مغز انسان ، درگیر حرکت های انگشت ششم اند.در این پژوهش، مادر و پسری هم بودند ، که هردو ، شش انگشتی هستند.

یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 08:49

ارتباط

دانشمندان می گویند: انقلابی در سلسله اعصاب در راه است. دانشمندان به طرح هایی می اندیشند ، که انسان ها ، بتوانند در ارتباط ذهنی یا اندیشه خوانی ، با هم  باشند ، تله پاتی. دانشمندان در اندیشه طرحی هستند ، که با کاشت یک قطعه در مغز انسان ، او را قادر به ارتباط ذهنی و خواندن اندیشه دیگران می کند. مبادله اندیشه با هم و سهیم شدن در تفکر یکدیگر. آن ها می گویند ، جهان ، آماده یک انقلاب در فناوری در کاشت ، در مغز انسان باشد. ارسال سیگنال هایی دیده نشده برای یکدیگر از راه ذهن آدمی.

چهارشنبه, 13 آذر 1398 ساعت 09:21

چپ دست ها

پژوهش تازه می گوید : نیم کره های مغز چپ دست ها، در ارتباط با زبان قوی تر  و صاحب قدرت بیش تری هستند.از نظر احساسی آن ها، کم تر کمبود دارند آن ها کم تر دچار نگرانی و دلواپسی می شودند. تا سال ها ، تصور می شد ، که چپ دست بودن ، یک ضعف است ، حال آن که امروز ، دانشمندان می گویند ، برتری آن ها ، دربسیاری از مسائل ، اثبات شده است.

سرانجام  ، مزایای چپ دست بودن ، اثبات شد. صفحه دانش روزنامه گاردین ، از یافته های پژوهشگران از مزایای چپ دست بودن می نویسد: بررسی های تازه نشان می دهد  : مغز چپ دست ها ، در یادگیری ، به ویژه واژه ها ، ماهرتر است. این از جمله استعدادهای دیگر چپ دست ها است. در این پژوهش تازه گفته شد. چپ دست بودن ، حاصل یک توان در ژن آدمی است. آن ها کم تر دچار بیماری پارکینسون یا لرزش و ناتوانی عضلات می شوند. این یافته حاصل پژوهشی است بر هزاران اسکن مغز و صدها هزار ژن.

دوشنبه, 11 آذر 1398 ساعت 08:08

دروغ

اکنون در دانشگاه سن پترزبورگ پژوهشگران ، مسیر دروغ سازی در مغز انسان را دنبال و گذر آن را ثبت می کنند. به هنگام دروغگویی ، ارتباط پیچیده ای میان بخش های مختلف مغز انسان ، برقرار می شود. یعنی‌: پوشاندن حقیقت و پس از آن ، ارائه آن در پوششی دیگر که مجهول است. بخش نیمکره چپ ، با بخش های میانی و ارتباط نیمکره چپ و راست مغز انسان ، سبب وارونه جلوه دادن حقیقت در مغز انسان می شود.

دروغ چرا؟ نگاه پژوهشگر بخش دانش به دروغ است ، در مغز کسی که دروغ می گوید چه می گذرد؟ در یک طرح سه بعدی بینی آن که دروغ می گوید ، پینوکیووار ، تامغزش ، دراز شده است. پژوهش می گوید: به هنگام دروغ ، بخش های بسیاری از مغز انسان به کار می افتند  و در سطحی گسترده درگیر می شوند. لایه برونی ماده خاکستری به کار می شود. پژوهش می گوید دروغگویی ، گونه ای  فعل و انفعال بسیار هوشمندانه است که بخش های وسیعی از مغر را به فعالیت بیش تر وا می دارد. کسی که دروغ می گوید ، نخست تصمیم می گیرد حقیقت را پنهان یا وارونه جلوه بدهد ، آن گاه ، آن را در پوشش جعلی با عنوان یک حقیقت ارائه بدهد.آن وقت باید مطمئن شود ، که همه ، حرف او را باور می کنند. ونیروی بسیار برای آن صرف کند.

یکشنبه, 10 آذر 1398 ساعت 08:07

زندگی

یک یافته علمی تازه می گوید: آدم هایی که در کنار دریا زندگی می کنند ، کم تر دچار اضطراب و افسردگی می شوند.این پژوهش می گوید : زندگی در کنار دریا برای سلامت روان ، بسیار موثر است. این یافته پژوهش در دانشگاه اکستر، در انگلیس است. آن را سلامت آبی می خوانند. پیوند میان سلامت و محیط زیست طبیعی. بیش از بیست  و شش هزار انگلیسی ، در این پژوهش ، مورد نظرسنجی قرار گرفته و آن چه نشان دادند ، زندگی ساحل نشینان ، در قیاس با دیگران ، از سلامت بیش تر روان ، برخوردارند.

شنبه, 09 آذر 1398 ساعت 08:19

جزیره کی نو

در جزیره «کی نو» ، در استونی ، زنان حاکم  مطلق اند. کاری نیست که نکنند. همه ، لباس سنتی با روسری ، فرهنگ دیرین شان را حفظ کرده اند. از تعمیر موتور تراکتورهایشان تا به برگزاری آئین های مذهبی ، در کلیساها. جزیره ای آرام در دریای بالتیک ، با جنگل ها وطبیعت شگفت انگیز هفتمین جزیره استونی با دو هزار ساکن است. مردان به خاطر صیادی ، از قرن نوزدهم ، از جزیره ، محو شده اند. و گاه به گاه بر می گردند. البته صیادی نوین. حالا، آن ها را بیش تر به خانه بر می گرداند. اما با این همه ، هنوز زنان قدرت نخست جزیره اند.

پنج شنبه, 07 آذر 1398 ساعت 08:14

سازمان بهداشت

یافته های تازه یک گروه بین المللی چهارده نفر در دانشگاه دال هوسی ، در کانادا موجی از اعتراض را سبب شد. آن ها می گویند گوشت قرمز و فرآورده های آن ، آن چنانکه پیش تر گفته می شد ، برای انسان مضر نیست. سازمان بهداشت جهانی پیش تر مدعی شده بود ، که مصرف بسیار گوشت قرمز ، بالاتر از نود گرم در روز برای انسان ، مضر است ، باید مصرف آن را به هفتاد گرم ، کاهش داد. اما پژوهشگران در یافته های تازه می گویند ، چنین نیست ، گوشت قرمز و فرآورده های آن ، ناعادلانه ، مورد این اتهام قرار گرفته که زیان آور است. چنین نیست.

چهارشنبه, 06 آذر 1398 ساعت 17:26

انسان

یافته های پژوهش تازه دیگر می گوید : آدم های خوش بین و امیدوار ، کم تر دچار نارسایی های فشار خون می شوند. این یکی از یافته های آن است. جدای از آن ، آدم هایی که نگاهی امیدوارتر و خوش بینانه تر به زندگی دارند ، کمتر دچار بیماری های قلبی و مرگ پیش هنگام می شوند. این یافته علمی می گوید، آدم های خوش بین، بخت بیش تری نسبت به دیگران برای دست پیدا کردن ، به طول عمر بیش تر دارند. گفته می شود خوش بینی ، ارتباطی به عوامل ژنتیکی ندارد و به گونه ای می توان در طول زندگی به آن دست پیدا کرد. بنا بر این یافته تاسف، حسرت و نگاه منفی به زندگی ، آسیب رسان است.

سه شنبه, 05 آذر 1398 ساعت 08:41

تلفن همراه

تلفن های همراه ، با یک برنامه ، قادرند ، هکرها و روبات های هکر را مهار کنند.شیوه عمل این چنین است که تلفن همراه ، تلفن های ناشناس را شناسایی و راهی صندوق پستی گوشی می کند. صاحب تلفن پس از مراجعه به صندوق پستی ، می تواند تلفن های ناشناس یا هکر را حذف کند. اپل خودبرنامه ای با عنوان رد کردن تلفن روبات ها را در گوشی دارد. گوشی، هکر را شناسایی و به صاحب گوشی ، اطلاع می دهد. گوشی ، هرز تلفن های مشکوک را شناسایی و رد می کند. البته در این میان می توانید  تماس هایی را که نمی خواهید ، پیشاپیش رد کنید.

سه شنبه, 05 آذر 1398 ساعت 08:36

تکلم

در پژوهشی تازه ، دانشمندان ، به شیوه ای دست یافته اند که به بیمارانی که قدرت تکلم شان را از دست داده اند ، صدایشان را بر می گردانند. صدایی پر شباهت به صدای آن ها .پژوهشگران ، پیش از محو صدای بیماران ، به ویژه سرطانی های حنجره، صدایشان را در بانک صدا ضبط می کنند. پس از جراحی ، به مدد تجهیزات پیشرفته ، صدایشان را به بیماران بر می گردانند. صداهای دیجیتالی جای خود صدای واقعی پیشین آن ها را پر می کند.

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو