آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

هند: به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس نمی‌پیوندیم

کشتی‌های جنگی هند که در حال اسکورت نفتکش‌های این کشور در خلیج فارس هستند برای...

مقام پنتاگون: هدف از ایجاد ائتلاف دریایی، تقابل با ایران نیست

یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا گفت هدف واشنگتن از طرح جدید خود برای ایجاد...

تاکید پوتین و مکرون بر حفظ برجام

سران روسیه و فرانسه خواستار حفظ توافق هسته‌ای با ایران شده و بر ضرورت افزایش...

جستجوی نیروی دریایی آمریکای برای یافتن یکی از تفنگداران خود

نیروی دریای آمریکا اعلام کرد در جستجوی یکی از نیروهای ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن است...

ترامپ: ترکیه را فعلا تحریم نخواهم کرد

رئیس جمهور آمریکا گفت در حال حاضر قصد ندارد ترکیه را به علت خریداری سامانه...
انجمن آشوریان تهران

انجمن آشوریان تهران

سه شنبه, 25 تیر 1398 ساعت 09:03

کودکان

این پژوهش علمی تازه می گوید بیش تر والدین یعنی 55 درصد آن ها گمان می کنند ، که این بازی ها ، سبب همبازی شدن غریبه ها با کودکان آن ها  می شود و این ،‌پرخطر است. سی و هشت درصد والدین هم بر این باورند که نمی دانند کودکان  آن ها ، با چه کسانی ، بازی می کنند و نگران اند. پژوهش تازه می گوید  : در این  صورت بهتر است  والدین در این بازی ها ، جای بیگانگان  را درفضای مجازی پر کنند. و این که هنوز ثابت نشده است که بازی های خشونت آمیز ، کودکان را پرخاشگر می کند یا نه. و باز این که  بازی ها، کودکان و والدین را در مهار کردن اضطرابشان ، کمک می کنند.

سه شنبه, 25 تیر 1398 ساعت 08:52

کودکان

پژوهش  علمی تازه ای که از سوی موسسه اینترنت مترز منتشر شده و در روزنامه انگلیسی ایندیپندنت آمده است ، می گوید: والدین باید با کودکانشان در گیم های آنلاین در فضای مجازی بازی کنند.بنا بر این پژوهش بازی در «گیم های آنلاین»به بچه ها ، درک بهتر از شناخت خطرات را می آموزد و رابطه والدین و کودکان را بهتر می سازد این بازی ها ، مهارت کودکان در حل مشکلات را ، افزایش می دهد. این در حالی است که بسیاری از والدین ، اعتقادی به این بازی ها در فضای مجازی ندارند.

دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 09:12

انقراض نسل خرس ها

انقراض نسل خرس ها در یک مستند ، سبب شد تا گرتا نوتبرگ ، کودک یازده ساله سوئدی به پاخیزد و برای نجات سیاره مان ، انقلابی را در جهان آغاز کند. همچنین بود  که اورلی والون نویسنده سی و شش ساله  فرانسوی ، مضطرب گفت‌، دیگر رومانی نخواهد نوشت ، مگر درباره حفظ سیاره مان که دارد از هم می پاشد. ذوب شدن کوه های یخ ، افزایش دما ، انقراض حیوانات و گیاهان ، آلودگی پلاستیک ، ما را برای حفظ سیاره مان بیدار می کند.

دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 08:47

سولاس تالجیا

آن را سولاس تالجیا می خوانند. واژه و اختلالی تازه در روان آدمی ، و‌آن اضطراب از تغییرات اقلیم است و دل نگرانی از محیط زیست. آن را افسردگی سبز هم می خوانند. سولاس تالجیا. لوموند می نویسد ، دشوار می توان از آینده حرف زد ، در حالی که سیاره ما دارد ، در برابر چشم مان از هم می پاشد: انقراض ، فروپاشی... . واژه هایی که نگرانی بسیار از مرگ و پایان سیاره ما می دهد. کلیمانس ، از مبارزان پیشرو ، برای حفظ سیاره ، در فرانسه بود ، که دید  نمی تواند مانع فروپاشی دنیای ما شود ، افسرده ‌هشت ماه ، خود را در خانه حبس کرد.

سه شنبه, 28 فروردين 777 ساعت 08:45

هدست

پژوهشگران و کاشفان رمز و رازهای خواب انسانی ، اکنون ، فعل و انفعال مغز را از روی سطح مغز انسان در خواب ، ضبط می کنند. پژوهشگران به  لطف هدست های تازه ثبت حرکت الکترون ها در مغز ، می توانند شاهد فعل و انفعال در مغز انسان در خواب بشوند. پژوهش در ناحیه ای از مغز که به هنگام خواب و خواب دیدن ، فعال است ، هدف این پژوهشگران است. ناحیه ای که تصویر سازی ها و خلق رویاها ، در آن شکل می گیرد.

دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 08:41

عصب شناسی

پژوهشگران ، به لطف علم عصب شناسی ، به درمان اختلال در خواب درکل ، و در رویاهایمان در خواب به ویژه ، می پردازند. آیا روانکاوی ، پیشگویی ها و فالگیرها ، ما را به پدید آوردن خواب هایی می کشانند ، که ره آورد آن ، آرامش و فرار از کابوس ها در خواب باشد ؟ پژوهشگرانی که در فکر خواب شبانه آدم ها و خواندن رویای آن ها در خواب اند ، می گویند ، به لطف میکروالکترودها ، فعالیت و حرکت های نورون های انسان در مغز را ثبت می کنند. هدف  آن ها ، خواندن آینده بشر است و البته برتر از آن ، دور کردن کابوس ها و احساس های منفی آدم ها در خواب است.

یکشنبه, 26 فروردين 777 ساعت 13:09

کینه و نفرت پراکنی

در مقدمه تشریح عملکرد هیئت مدیره حاضر انجمن آشوری های تهران، که تدریجا در اختیار  افکار عمومی جامعه قرار خواهد گرفت ، به منظور تنویر افکار عمومی جامعه ، توضیح خلاصه ای از اصلی ترین دست آوردهای کارنامه سه ساله انجمن  را ضروری می دانیم. شاید به این ترتیب ، یکی از دلایل حملات و تهاجم های همه جانبه  به حیثیت و سلامت اعضاء هیئت مدیره و زیر سوال بردن  عملکرد انجمن آشوری های تهران توسط دیدگاه انحصار طلب حاکم بر مقدرات جامعه معاصر آشوری، روشن شود. در این مقطع تاریخی ، در آستانه انتخابات هیئت مدیره جدید انجمن آشوری های تهران ، شاهد آن هستیم که توسط مبلغان اتحاد جامعه آشوری ، و در تضاد با شعارهای خود، به ایجاد نفاق و تشدید نفرت پراکنی در فضای ذهنی جامعه روی آورده اند. استفاده از ابزار مقابله و تهدید و ارعاب ، که در تمام طول دوره فعالیت هیئت مدیره اسبق انجمن اعمال شد ، و پس از آن هم ادامه یافت ، به کناره گیری و انزوای قشر جوان جامعه و انزجار عمومی و خانه نشینی  افراد فعال و صاحب نظران مستقل جامعه آشوری منجر شد.

به استناد تمامی جلسات گردهم آئی انتخابات این دوره هیئت مدیره انجمن ، میتینگ های انتخابات به جای طرح دیدگاه ها و برنامه های مورد نظر و ابراز توانائی های خود ، به تریبون انتقاد و حمله به گروه مخالف تبدیل شده بود. این فضای چندین ساله مسموم از تهدید و تهمت و افترا موجب کاهش چشمگیر تعداد کاندیداهای دارای تجربه و فعال برای عضویت در هیئت مدیره جدید و نیز تعداد شرکت کنندگان در رای گیری شد. هیئت مدیره منتخب که از کاندیداهای دو گرایش متفاوت و متقابل تشکیل شده بود ، با توجه به تجربه تلخ دوره قبل ، بجای تشکیل فراکسیون و پیش برد اهداف جناحی و تقابل و ضدیت علیه یکدیگر ، با پذیرش و گشودن فضای احترام و همکاری از طرف جناح مخالف روبرو شد.

این رویکرد جدید ، احترام متقابل و توجه به نظرات و دیدگاهای طرف مقابل را در فضای هیئت مدیره ایجاد و تقویت کرد. با اشتر اک نظر در مورد منافع مشترک طرفین ، که همانا تأمین نیازهای جامعه مادری بود، بنیان نهال نوپای وحدت و همکاری دیدگاهای مخالف در نیل به اهداف مشترک عمومی جامعه پایه ریزی شد.

دوره سه ساله فعالیت هیئت مدیره حاضر انجمن آشوری های تهران ، یکی از موفق ترین و دارای کم سابقه ترین دست آوردهای عملی در طی دهه های اخیر است.مهم‌ترین دست آوردهای این همکاری شامل موارد زیر است :

۱ - توجه و در اولویت قرار دادن حل مسایل اقتصادی و مالی انجمن ، و ایجاد ضمانت های لازم برای ادامه فعالیت های مؤثر انجمن.

۲ - شفاف سازی و ایجاد ارتباط متقابل با کلیه نهاد ها، تأسیسات اجتماعی و مذهبی و اندیشمندان و عموم جامعه آشوری. و نیز حفظ ارتباط با تاسیسات اداری و اجتماعی و همیاری عمومی با جامعه ایران.

۳ - ایجاد زمینه های شکل گیری و تقویت هویت خلاق و مستقل هیئت مدیره ، و تمرین موفق و کم سابقه تداوم فعالیت تیمی.

اگر تا کنون کلمات محبت و وحدت Khubba  o khuyada ملعبه فریب جامعه آشوری قرار گرفته و بر اثر کثرت استعمال کلیشه ای و بی محتوا ، سائیده و بی هویت شده است ، امروز در عمل در هیئت مدیره انجمن آشوری های تهران به منصه ظهور رسیده است.

اگر جلسات آغازین هیئت مدیره انجمن با حضور و اعمال نظرات و طرح مسایل حاشیه ای و غیر ضروری ، اوقات فعالیت مستقل و موثر انجمن هدر می رفت و دعوت به همکاری فعالان و صاحب نظران مستقل جامعه  آشوری غیر ممکن بود ، با محدودیت فضای مداخله در فعالیت های مستقل انجمن، هیئت مدیره در دعوت و همکاری با اشخاص و نهاد های موثر در حیات اجتماعی جامعه هم نظر و موافق شده است.

این روحیه و رویکرد شفاف و جاذب ، می تواند محرک مشارکت گسترده تر جامعه ، از هر نوع گرایش نظری و عملی ، در مقدرات فرهنگی و اجتماعی خود باشد. این فضای باز و مشفقانه در صورت تداوم و ایجاد محصولات عملی و ملموس می تواند به تغییرات تعیین کننده ای در نحوه اداره جامعه و اقتدار اجتماعی منجر شود. چیزی که دیدگاه های کوچک ، از اوج گیری سطح آن از سطح دید و کنترل آن ‌واهمه دارند.

سه شنبه, 11 تیر 1398 ساعت 11:45

ون گوگ

صاحب این اسلحه دوست داشت ، موزه آن را حفظ کند ، اما پس از یک سال و نیم بحث و جدل ، این خواسته ، ممکن نشد. به نظر می آید ، اسلحه شلیک شده است ، کسی نمی تواند مانع آن شود. کارشناسان معتقدند ، اسلحه  ون گوگ ، پس از حراج ، قیمتی عجیب خواهد یافت. با حسی غریب که آدمی، وقتی آن را به دست می گیرد، به آن پی می برد.

سه شنبه, 11 تیر 1398 ساعت 09:54

ونسان ون گوگ

لوموندو ، روزنامه فرانسوی می نویسد : اسلحه که ونسان ون گوگ ، نقاش پرآوازه فرانسوی ، با آن دست به انتحار زد ، یا او را با آن کشتند  در دروئوی به حراج در می آید. قتلی که در سی و هفت سالگی نقاش رخ داد. برای کارهای نامعمول ونسان ون گوگ ، پاسخی نیست. موزه آمستردام سه سال پیش با عنوان ، بر لبه جنون : بیماری ون گوگ ، همایشی برای این پاسخ بر پا کرد، که همچنان ، بی پاسخ ماند.اکنون سلاح جنایت ، در بازار حراج ، چکش می خورد. به قیمت تخمینی چهل هزار تا  شصت هزار یورو.

سه شنبه, 11 تیر 1398 ساعت 09:47

پارکینسون

پژوهشگران کالج کینگز در لندن می گوید: آخرین یافته های پزشکی اکنون می گوید: می توان آدم هایی را که در آینده دچار بیماری پارکینسون خواهد شد ، شناخت و در برخی موارد مداوا کرد. در بسیاری از مواقع ، به نظر می آید پارکینسون بدون دلیل ، انسانی را دچار بیماری کند. اما پژوهشگران می گویند ، این بیماری ، ریشه در دگرگونی های ژنتیکی دارد. اگر کسی دارای ژن S.N.C.A باشد ، بی تردید ،دچار پارکینسون خواهد شد. اسکن، می تواند پانزده تا بیست سال پیش از آن ، خبر از این دگرگونی بدهد.

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو