آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

ترکیه خواستار احترام یونان به قوانین بین المللی شد

وزیر دفاع ترکیه خواستار احترام یونان به حقوق بین الملل شد.

سفر هیئتی از اتحادیه اروپا به الحدیده یمن

هیئتی از مسئولان نهاد‌های اتحادیه اروپا، فرانسه و هلند از استان الحدیده یمن بازدید کردند.

قرنطینه‌شدن بیش از ۱۱ میلیون چینی در پی انتشار ویروس کرونا

مقامات چینی ۱۱ میلیون نفر از شهروندان شهر «ووهان» را برای جلوگیری از انتشار ویروس...

پیام مقتدی صدر درباره تظاهرات ضد آمریکایی عراق

رهبر جریان صدر عراق درباره تظاهرات ضد آمریکایی که قرار است فردا برگزار شود، پیامی...

پوتین و نتانیاهو درباره ایران با یکدیگر گفتگو کردند

رئیس‌جمهور روسیه با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی دیدار کرد که محور اصلی گفتگو‌های...
مغز

پژوهشگران می گویند: تمرین و به کارگیری مغز برای یادگیری و به خاطرسپاری در فعالیت های اجتماعی، سبب دوری انسان از ابتلا ، به بیماری فراموشی می شود. تارا سپیرس جونز ، استاد عصب شناس دانشگاه ادینبورگ هم می گوید: یادگیری چیزهای تازه ، همین طور، ارتباط های اجتماعی ، سبب ایجاد ارتباط میان سلول های مغز انسان می شود و همین ، سلول ها را فعال می سازد. اگر انسان، صاحب شبکه ارتباطی فعال و مناسب باشد ، می تواند در برابر آسیب ها و ناهنجاری ها و اختلال های مغزی ، مقاومت کند. انزوا و تنهایی ، از عوامل مهم ابتلای به این نارسایی مغزی است.

فعالیت اجتماعی سالم ، می تواند بیماری فراموشی «آلزایمر» را نابود کند. فعال اجتماعی بودن در سال های پنجاه و شصت زندگی ، خطر ابتلا به بیماری فراموشی «آلزایمر» ، را در انسان، از بین می برد ، یا دست کم ، خطر آن را کاهش می دهد. این یافته دانشمندان و پژوهشگران، در نشریه علمی پلاس مدیسن آمده است. این پژوهش می گوید : حتی دیدار با دوستان در سال های شصت زندگی دوازده درصد ، سبب کاهش خطر ابتلای به بیماری آلزایمر می شود . این در قیاس با دیگر آدم هایی است ، که از فعالیت های اجتماعی ، حتی دیدار دوستان و خویشان محروم اند.

پژوهشگرانی که بر روی بیماری فراموشی -آلزایمر- کار می کنند ، می گویند : سلامت مغز انسان ، ارتباط با سلامت زندگی دارد. بیماری آلزایمر ، بیش از پنجاه میلیون تن را در سراسر جهان ، دچار کرده است. این رقم تا سال 2030 بیش از سه برابر می شود. انجمن قلب آمریکا می گوید: سلامت زندگی ، بستگی به موضوع های ساده دارد.عدم استعمال دخانیات ، رژیم غذایی و فعالیت  جسمانی ، از آن جمله اند: کنترل فشار خون ، کلسترول ، قند خون از جمله  آسیب های اساسی بدن انسان اند. آدم هایی که در طول یک سال مراقب این نشانه ها بوده اند.از سلامت زندگی و مغز ، برخوردار شده اند.

خواندن 222 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « نمک قهوه »

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو