آخرین رویدادها

اخبار بین الملل

UP TOGGLE DOWN

رکوردزنی آمار روزانه مبتلایان به کرونا در فلوریدا

ایالت فلوریدا با ثبت ۱۵ هزار و ۳۰۰ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا، در...

وزارت امور داخلی نوار غزه: شبکه العربیه افکار عمومی را گمراه و دروغ پراکنی می...

وزارت امور داخلی نوار غزه خبر شبکه سعودی العربیه در مورد بازداشت تعدادی از فرماندهان...

کاخ سفید برای بازگشایی مدارس اقدام پیشگیرانه‌ انجام نمی‌دهد

رویترز طی گزارشی ضمن اشاره به اصرار کاخ سفید در بازگشایی مدارس در فصل پاییز،...

استقرار پهپاد‌های جاسوسی آمریکا در استونی

نیروی هوایی ارتش آمریکا تعدادی پهپاد را با هدف عملیات جاسوسی در یک پایگاه هوایی...

درگیری در مرز‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از درگیری در مرز‌های این کشور با ارمنستان خبر داد که...

نماینده

سخنان قابل تامل و بحث انگیز و ریشه ای آقای مهندس کارلین عیشو نژادیان درباره انجمن های آشوری و نمایندگی مجلس در جامعه آشوری ها. در صورت ارایه نظرات دیگران در این زمینه انجمن پذیرای آنها خواهد بود...

 

اختیارات یک نماینده باید تعریف شود نماینده همانند یک وکیل است نه وکیل بلاعزل و این اختیارات باید توسط انجمن ها تعریف شود و تحت نظارت انجمن ها باشد و نماینده موظف است نقشه راهبردی جامعه را از انجمن ها دریافت کند و طبق آن عمل نماید و خلاف آن سرکشی و خود مختاری یک نماینده را در پیش رو خواهد داشت نماینده نباید نقشه راه برای جامعه طراحی کند و این وظیفه انجمن ها و احزاب است که ما جامعه آشوری ایران فاقد حزب هستیم و این مهم توسط مردم به انجمن ها داده شده است ضمنا چون جامعه ما در سیاست نقشی ندارد شرط سیاستمدار بودن برای انتخاب یک نماینده الزامی نمیباشد در واقع مسئولیت یک نماینده محدود به دفاع از حقوق حقه جامعه ای که منتخب آن است در غالب قانون اساسی کشور عزیزمان ایران خواهد بود و حق تصمیم گیری و هدایت مردم به عهده خود جامعه و انجمن ها خواهد بود اگر بتوانیم چارت سازمانی جامعه خود را ترسیم کنیم جایگاه هر مجموعه و اشخاص در آن روشن‌تر خواهد بود و آنگاه است که اهمیت انتخابات انجمن ها بسیار پر رنگتر از انتخاب نماینده مجلس بروز خواهد نمود و جامعه ما باید به این اصل آگاه شود .
در حال حاضر قیاس انتخابات ما در انجمن ها بسیار ناکارآمد شده و اشخاصی انتخاب می‌شوند که صلاحیت مدیریت جامعه را ندارند و به واسطه آن برای انتخاب نماینده مجلس دچار اشتباهات فاحش میشویم و آنچه در انتخابات چند دوره اخیر مشاهده شده به نظر می‌رسد که انتخاباتات ریاست جمهوریست این گونه تفسیر از نحوه انتخابات بسیار اشتباه است اگر مطابق اصول صحیح پیش گرفته شود انتخاب یک نماینده مجلس توسط جامعه به اصلح ترین شکل خود صورت خواهد پذیرفت و رقابت‌ها بین کاندید ها با توجه به اصولی که انجمن ها پایه گذرای خواهند نمود به روشی صحیح و در جوی سالم و اصولی تحقق پیدا خواهد کرد. با روند انتخابات چند دوره اخیر عملا جامعه اختیارات خود را دست بسته به یک نفر واگذار نموده و اینچنین است که انجمن‌ها و مردم آلت دست یک فرد می‌شوند و هیچگونه اختیاری از خود ندارند و آغازیست برای فرمانروایی و دیکتاتوری و منم ‌منم کردن و خود هستیم که اجازه دخالت و تصمیم گیریها را در امور اجتماعی و فرهنگی به یک فرد واگذار می‌کنیم و از خود سلب مینماییم و تصمیمات اشتباه آن یک فرد فاجعه اجتماعی و فرهنگی ایجاد می‌کند.
نماینده باید در اختیار کامل جامعه خود باشد و خادم واقعی آن.


خواندن 649 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « آشوریان گرامی وظایف نماینده »

آخرین‌ها از انجمن آشوریان تهران

انجمن آشوریان تهران

یکی از مهم­ترین آداب اجتماعی آشوریان ایران، چنین بوده که هرگاه جمعیت آنان در شهری روی به فزونی نهاده است، آنان به تاسیس انجمن­های ملی و فرهنگی و اجتماعی مبادرت نموده اند. به همین جهت بود که در سال 1898، پس از مهاجرت عده­ ی کثیری از جوانان آشوری-کلدانی ساکن سلماس به تهران و استخدام در وزارتخانه ­ها و ادارات دولتی، بنیان اولیه­ ی انجمن آشوریان تهران گذارده شد.

شبکه های اجتماعی

t logo 

insta

ارتباط با ما

ایران-تهران-انتهای خیابان آیت الله کاشانی غربی شهر زیبا خیابان شهید آلفرد سرگیز اردوشاهی جنب مجتمع قضایی مفتح پلاک 6 -کد پستی 1474997751

ایمیل: .

تلفن: 44312777

فکس: 44312886

flaq

جستجو